Jaké jsou nejoblíbenější destinace pro léto 2014

4. červenec 2014  MediaShow.cz Pešout  Destinace  2929 zobrazení  677 slov

Léto je v plném proudu a jistě přemýšlíte o dovolené, o výletu nebo jen o prodlouženém víkendu. V Evropě je mnoho destinací a měst, které stojí za to navštívit. Poradíme, co frčí.

Západ slunce v Oia, Santorini - photo by: Pedro Szekely (Flickr), CC BY-SA 2.0Západ slunce v Oia, Santorini - photo by: Pedro Szekely (Flickr), CC BY-SA 2.0

Španělsko, Řecko, Řím, Chorvatsko, Turecko, Itálie. To je jen stručný výčet dovolenkářsksých zemí, kam čeští turisté nejčastěji a nejraději jezdí či létají trávit letní dovolenou.

Reklama

Ať už je to letovisko u moře nebo turisticky atraktivní město, je dobré být připraven a vědět, co vidět a kam zamířit. Tady je cestovní průvodce.

Španělsko

V příípadě Španělska je hojně navštěvované okolí Barcelony i město samotné, a to v rámci fakultativních výletů. Pokud jste nikdy v této zemi nebyli a město jste tím pádem nenavštívili, budete jistě překvapeni.

Barcelona je kosmopolitním městem, které má mnoho architektonických skvostů. Jako jsou Parc Güell, Casa Batlló čiznámá katedrála La Sagrada Familia, které jsou dílem samotného Gaudího.

Život rušného velkoměsta se odehrává především okolo bulváru Las Ramblas, který se skládá i z mnoha úzkých uliček. V nich lze posedět v resturacích a kavárnách.

Pro snadnější cestování se doporučuje zakoupit tzv. Barcelona Card, která umožňuje využívat celou síť veřejné dopravy a rovněž umožňuje získat slevy na vstupy do některých turistických objektů.

Řecko

Řecko, to jsou především ostrovy omívané mořem. Slunce a olivy. Nejčastěji se cestuje na ostrov Zakynthos, Lefkada, Korfu, Lesbos, Thassos, Samos, Rhodos, Kos a mnoho dalších.

Výhodou Řecka je snadná dostupnost leteckou přepravou a přijatelné ceny kvůli ekonomické situaci v zemi. Tím se dřívě poměrně drahá destinace stala cenově přijatelnější. K nejlevnějším ostrovům patří Zakynthos, Kréta či Rhodos, mezi dražší zase Mykonos a Santorini.

Itálie

Itálie je tradiční destinací pro cestování. Tisíce kilometrů mořského pobřeží, různé typy letovisek, několik různých moří. To je země na Apeninském poloostrově.

Velmi oblíbená jsou i historická města na severu Itálie a samozřejmě hlavní město Řím s Vatikánem. To je oblíeným místem pro zamilované, tak jako Benátky. Řím je i městem módy, tak jako Milano.

Chorvatsko

Chorvatsko je několik let pro české turisty absolutním hitem. Nelze konstatovat, že by to bylo kvůli cenám, ale spíše kvůli čistému moři, členitému pobřeží, borovým hájům a celkové atmosféře.

Oblíbenými letovisky jsou Makarská riviéra, Primošten, či ostrovy Hvar, Krk, Pag. Úchvatným městem je Dubrovnik, který je označován jako Perla Jadranu. V případě Dubrovniku stojí za to navštívit staré město, které je zapsáno na seznamu UNESCO.

Turecko

Turecko láká stále více turistů do resortů a hotelových komplexů, převážně na turecké riviéře. Tahákem je i velkoměsto u Bosporské úžiny, které leží jak v Evropě, tak předevší v Asii. Řeč je o Istanbulu.

Město je acharakteristické minarety, místy jako Hagia Sophia, palácem Topkapi, Modrou mešitou a spoustou dalších historických a náboženských míst, ale i rušným nočním životem či zábavnými podniky ve čtvrti Beyoglu.

Inspirováno článkem Nejoblíbenější evropské destinace pro léto 2014 z cestovatelského portálu Ara.cz. Cestovní průvodce věnovaný lidem co milují cestování.


Reklama

Hodnocení

Hodnocení: 3 hvězdiček / Hodnoceno: 2x