Jižní Rakousko a Slovinsko nabízí alpskou cykloturistiku

30. duben 2011  MediaShow.cz Pešout  Destinace  3098 zobrazení  338 slov

Atraktivní oblast rakouské spolkové země Štýrsko a slovinské Pomurje nabízí zajímavé cykloturistické trasy. Region je vhodný zejména pro aktivní letní turistiku.

Tyrkysově zbarvená voda řek, temně zelené zdravé lesy, vrcholy hor s úchvatným výhledem, pohádkově krásné sady a romantické vinice či termální lázně s blahodárnými účinky. Popis zní jak z cestovního průvodce.

Reklama

Je to ale pravda. Rakušané jsou pověstní svojí pečlivostí a pracovitostí, takže z drsných Alp umí vykouzlit pohádkovou romantiku. Díky svému citu pro cestovní ruch navíc umí vytěžit i z jarní a letní sezóny. Místo lyžování lákají na pěší turistiku a cykloturistiku. A umí tomu zajistit adekvátní servis.

Štýrsko (Steirmark) těží ze své polohy jižní spolkové země, která sousedí se Slovinskem. Vzhledem k tomu, že obě země jsou v Evropské unii, turistické oblasti obou zemí se náramně doplňují. Jsou jimi: Štýrsko a oblasti Pomurje, Maribor – Pohorje, Spodnje Podravje a Koroška.

Říční a vysokohorské cyklostezky

Vzhledem k tomu, že se jedná o alpské regiony, tomu odpovídá i typ a charekter turistických stezek. Výlety na kole se tak provádějí v krajině, kterou se vinou tyrkysově bublající prameny, zurčící akvamarínové potoky a modré šumící řeky.

Murská cyklostezka směřuje od svého počátku v regionu Lungau až k ústí v chorvatském Legradu působivou a rozmanitou krajinou, kterou lidé jako vy na takto úzkém prostoru hledají.

Ennská cyklostezka je nejmladší z rodiny říčních cyklostezek Rakouska. Z Flachau údolím řeky Enns, kde se nachází středisko lyžařského mistrovství světa Schladming, následuje řeku až do městečka Enns na Dunaji a vede přitom mimo jiné národním parkem Gesäuse.

Drávská cyklostezka nabízí neomezenou zábavu na kole mezi přírodou a kulturou. Dráva tvoří idylickou kulisu pro stejnojmennou cyklostezku, která vede čtyřmi evropskými zeměmi.


Reklama

Hodnocení

Zatím nikdo nehodnotil