Jižní Thajsko je lákavé písečnými plážemi a nádhernou přírodou

2. leden 2012  MediaShow.cz Pešout  Destinace  2457 zobrazení  305 slov

Jižní Thajsko je charakteristické ostrovy jako Phuket nebo Phi Phi. Úchvatné jsou až 300 m vysoké z moře tyčící se vápencové mogoty.

Thajsko se nachází v jihovýchodní Asii, většina obyvatel 60 milionové země žije v Bangkoku a centrální nížinné části. Ta je díky mnoha řekám velmi úrodná. Sever země je mírně hornatý.

Reklama

Turisticky nejnavštěvovanější místa Thajska je hlavní město Bangkok, dále ostrovy Phuket, Phi Phi, Krabi, Pattaya a další v Thajském zálivu. Mezi další významná města patří Chiang Mai, Sukhothai, Ayutthaya, Nakhom Ratchasima neboli Khoral a další.

Pro jižní Thajsko jsou charakteristické bizardní skalní útesy vápencovitého složení. Ty vystupují z moře jako tzv. mogoty.

Jižní Thajsko

Jižní Thajsko se rozprostírá na Malajském poloostrově až k hranicím s Malajsií. V této oblasti se nachází nádherná příroda s řadou národních parků i významné památky. Ze sousední Malajsie sem proniká islám a tím se mění i charakter a vzhled země.

Záliv Phangnga s ostrovem Phuket v Andamanském moři je turisty nejnavštěvovanější část Thajska. Pro celou tuto oblast jsou typické mogoty. Ty vytvářejí úchvatné scenérie a lákají potápěče, horolezce i výletní lodě.

Pro turisty jsou v tomto regionu nachystány nádherné písčité pláže, nejkrásnější korálové útesy i nejkvalitnější turistický servis v jihovýchodní Asii.

Další zajímavostí jsou i v této části Thajska nejrozsáhleji dochované Mangrovy, tedy oblasti stromů a porostů rostoucích na rozhraní sladké a slané vody. Ty vytvářejí změť kořenů a průplavů. Tento jedinečný ekosystém je domovem různých druhů ptáků, hadů i savců.


Reklama

Hodnocení

Zatím nikdo nehodnotil