Kapverdské ostrovy jsou rájem u severozápadní Afriky

4. září 2011  MediaShow.cz Pešout  Destinace  6046 zobrazení  450 slov

Kapverdské ostrovy jsou novým hitem exotické dovolené. Souostroví v Atlanickém oceánu je zajímavé bizarní horskou krajinou a celoročním koupáním u břehů Afriky.

Kapverdy jsou ostrovní stát v Africe, který je pomenován podle poloostrova Cap-Vert. Ten je nezápadnějším bodem kontinentální Afriky.

Reklama

Kapverdské ostrovy v Atlantickém oceánu jsou souostrovím 15 ostrovů, které vytvářejí "perlový náhrdelník". Obydleno je ale jen devět ostrovů a na nich se nacházejí i turistická střediska, která lákají prožít na nich exotickou dovolenou - a to nejen přes léto, ale i v zimě. Právě díky vhodné poloze se pořádají celoročně zájezdy na Kapverdské ostrovy.

Sopečná krajina s bělostnými plážemi

Kapverdy jsou zajímavé především tím, že na ostrovy jsou tvořeny bizardní horskou krajinou a sopečnými vrcholy. Ovšem pochlubit se mohou především fantastickými plážemi a ideálními teplotami (v průměru 22 až 29°C). Turisté oceňují především možnost kombinace aktivní dovolené, kdy mohou sportovata poznávat dobrodružství. Ale také odpočívat a být klasickým "plážovým povalečem" či se procházet po nekonečných plážích.

Pro mnohé se dovolená Kapverdské ostrovy stává splněným snem. Podtrhuje to zejména sněhobílý písek na plážích, průzračné teplé moře, modrá obloha bez mraků a scenérie sopečné krajiny.

Letoviska na Kapverdách

Oblíbené na Last minute Kapverdské ostrovy jsou například destinace Santa Maria Sal, Boa Vista nebo Murdeira. Lákavé je především koupání, potápění a windsurfing.

Santa Maria Sal je turisticky nejznámější ostrov s mezinárodním letištěm. Právě tady přistávají všechny lety z Evropy. Ostrov je rovinatý, je charakteristický dlouhými plážemi s jemným bílým pískem. Nejznámějším městem je Santa Maria, které je považováno za centrum veškerého dění.

Ostrov Boa Vista se chlubí nejkrásnějšími plážemi celého souostroví. Pitom turistický ruch tu nění tolik rozvinutý, tak jako na sousedním ostrovu Sal. Takže Boa Vista láká především turisty, kteří chtějí poznávat nedotčená místa. Spokojeni budou budou zejména ti, co chtějí mít klid a pohodu. Navíc jsou pro ně připraveny osamocené a panenské pláže. Na většinu z nich je možný přístup pouze terénními vozy. V okolí je mnoho písečných dun.


Reklama

Hodnocení

Zatím nikdo nehodnotil