Keňa je africkou zemí safari a národních parků

5. leden 2011  MediaShow.cz Pešout  Destinace  2992 zobrazení  271 slov

Poznávat Afriku můžeme kvůli bezpečí jen díky některým státům otevřeným turistům. Keňa i přes různé problémy jako je velký počet lidí nakažených HIV nabízí podívanou jako je safari či národní parky.

Exotická příroda a krásná zvířata na vlastní oči. To je Keňa, africká země u rovníku. Nabízí úžasnou příležitost skutečně poznat pravou divočinu a dobrodružství.

Reklama

Když se řekne safari, obvykle se vybaví Keňa. Tato země je také známá díky svým národním parků a přírodním rezervacím. Patří sem například Masai mara, Amboseli nebo Tsavo. V těchto parcích lze obdivovat zebry, žirafy, antilopy, slony, leopardy a další zvířata, která známe ze zoologických zahrad.

Některé národní parky nabízí také možnost pro pěší turistiku, kde je možné podnikat různé túry a poznat přírodu skutečně velmi z blízka. Turisté, kteří se rozhodnou pro pěší turistiku pak mají možnost seznámit se s opicemi, ptáky a další faunou.

Kromě tradičních lákadel jako je safari, může Keňa představit svůj jedinečnou přírodní krásu. Spoustu turistů v poslední době velmi láká také nejvyšší hora Mount Kenya, která je druhou nejvyšší horou Afriky.

Další možnosti jak se blíže seznámit s Keňou nabízí dvě největší města - Nairobi a Mombasa. Většina turistů přijíždí nejdříve do Nairobi a zahajuje zde svoji dovolenou. Toto město patří mezi největší a nejmodernější města v celé východní Africe. Druhé město Mombasa je využíváné zejména jako přístav.


Reklama

Hodnocení

Zatím nikdo nehodnotil