Keňa jsou safari parky a krásy rovníkové Afriky

10. září 2012  MediaShow.cz Pešout  Destinace  2582 zobrazení  526 slov

Keňa je africkou zemí otevřenou pro turisty. Ti na východ černého kontinentu míří především za safari v několika významných národních parcích.

Keňa je východoafrickou zemí, která láká především přírodou a zvířaty. Národní parky nacházející se na jejím území jsou celosvětově vyhlášené. Keňa se nachází při pobřeží Indického oceánu a charakteristická je rozsáhlými nížinami.

Reklama

Vzhledem k tomu, že pobřežní oblasti lemují pláže, Keňa je kromě safari vyhledávaná i kvůli koupání a slunění. Pláže mají bílý písek a mangrové lesy. Vnitrozemí jsou savany, nacházejí se tam i vyprahlé pouště a polopouště.

Safari národní parky

Turosté míří do Keni zejména kvůli odpočinku v exotické zemi. Zájezd je často složen jako poznávací po národních parcích nebo u moře. Safari parky jsou ale to hlavní, proč se cestuje do této africké země. Divoká zvířata ve volné přírodě jsou totiž úchvatná.

V Keni se nachází celkem 35 národních parků. Masai Maraje je nejznámější národní park, který je i nejnavštěvovanějším. Ideálním výchozím bodem je hlavní město Nairobi. Park je významný i tím, že v něm probíhá každoroční migrace pakoňů, zeber a buvolů z tanzánského parku Serengeti do Masai Mara a zpět.

Amboseli je národní park nacházející se na jihozápadě Keni u hranic s Tanzánií. Žijí v něm stáda slonů a velmi úžasný je výhled na zasněžený vrcholek Kilimandžára, což je nejvyšší hora Afriky.

Mombasa

Ti, kteří se rozhodnou pro pobyt u ocenánu, pro ně je určena Mombasa. Dovolená u tohoto města rozkládajícím se na ostrově je velmi exotická. Město má bohatou historii, jinak je typickým africkým městem se směsicí exotických vůní.

Nairobi

Nairbi je hlavní město Keni. Je to typické velkoměsto, kde se střetává moderní západní způsob života s tradičními africkými hodnotami. Nairobi je administrativním centrem země s výškovými budovami.

Počasí v Keni

Keňa leží v rovníkovém a monzunovém pásmu. V pobřežních oblastech je obvykle výrazně horké a vlhké klima, vnitrozemí má podnebí mírnější. Zatímco v Nairobi má průměrnou teplotu okolo 19 °C, na severu země je naopak sucho. V Keni se střídají prakticky pouze 2 období – období sucha a období dešťů. Období dešťů trvá od dubna do června a pak od října do prosince.

Hlavní turistická sezóna je v lednu a únoru, kdy je počasí nejteplejší a nejsušší.


Reklama

Hodnocení

Zatím nikdo nehodnotil