Kuba v exotickém Karibiku je ideál pro zimní dovolenou

18. prosinec 2010  MediaShow.cz Pešout  Destinace  3197 zobrazení  444 slov

Karibik je zaručeně pro každého Evropana exotickou destinací. Kuba je navíc pro českého turistu i úžasnou podívanou v koloritu prostředí netknutého globalizací a komercionalizací.

Kuba je obklopena více než 4 tisíci ostrůvky korálového původu, které jsou ideální pro milovníky potápění. Mezi vyhledávaná místa patří Varadero, Holguin a hlavní město Havana.

Reklama

Cestovat na Kubu je jako cestovat časem. Letadlo nás přenese do dob minulých, netknutých globalizací a komercionalizací. Kuba je jednou z posledních zemí světa ovládanou totalitním režimem, pod nadvládou Raúla Castra se zde stále drží socialismus.

Je zahalena dýmem nejlepších doutníků na světě, ale i výfukovými plyny amerických bouráků, které by jim mohl John Travolta závidět. Kubánci jsou vzdělaní, disciplinovaní a navzdory všem problémům a složitostem hrdí na svoji vlast. Cizinec zde má absolutní přednost ve frontách a je jedno zda jdete do banky nebo obchodu.

Dalším typickým rysem pro Kubu je všudypřítomná kubánská hudba. Je tak samozřejmá, že si ji zprvu ani neuvědomujete. Ulice v městečkách šumí jako vosí úly.

Pro vstup na Kubu je důležité mít cestovní pas, jeho platnost musí přesahovat délku pobytu alespoň o půl roku. Pro cestu na Kubu není nutné žádné speciální očkování. Obecně se ale doporučuje nechat se naočkovat proti žloutence typu A a B. Navíc je třeba brát v úvahu problémy s pitnou vodou. Proto rozhodně nepoužívejte vodu z místní vodovodní sítě, ale pijte pouze vodu kupovanou s neporušeným uzávěrem.

V tropickém kraji by člověk očekával "tropický rytmus" dění, ale na Kubě tomu tak není. Žádná španělská siesta. Pracovní doba od 8 do 17 hodina o půl sedmé už děti pěkně jdou do školy. Školství je velice podobné našemu systému, ale některá specifika se liší – třeba děti musí nosit uniformy a pionýrské šátky a nedostávají žádné domácí úkoly. Čeho si na ulici všimneme, jsou různobarevné poznávací značky aut. Modře jsou označeni státní vozidla a žlutě soukromá.

Dovolené na Kubě rozhodně nebudete litovat. Přináší možnost krásného odpočinku na slunných plážích, ale i velkou škálu různých výletů, ať už po přírodních památkách či historických monumentech, které na každého zapůsobí jedinečným dojmem.


Reklama

Hodnocení

Zatím nikdo nehodnotil