Luxusní dovolená na Sardínii je ideální pro odpočinek a relaxaci

1. červen 2013  MediaShow.cz Pešout  Destinace  2579 zobrazení  388 slov

Sardínie je italský ostrov ve Středozemním moři vyznačující se luxusními destinacemi pro trávení dovolené jako v Karibiku. Nejznámějším centrem je letovisko Porto Cervo.

Sardínie je úchvatný italský ostrov ideální pro trávení letní dovolené. Přestože patří ostrov mezi nejchudší regiony Itálie, díky vybudovaným luxusním destinacím láká movitější klientelu.

Reklama

Sardínie z přírodního hlediska nabízí divoké útesy, vysoké hory, karibské pláže a průzračnou mořskou vodu. Na ostrov se nejčastěji cestuje kvůli koupání od června do srpna, kdy je dovolená na Sardínii nejvyhledávanější.

Luxusní resorty

Atmosféra na Sardínii je odlišná od pevninské Itálie a od kontinentální Evropy. Na ostrově je oblast Costa Smeralda (Smaragdové pobřeží), jedna z nejvyhlášenějších destinací luxusního turismu v rámci celé Evropy.

Důvodem jsou výstavní místní luxusní resorty, které patří mezi nejvyhledávanější ve Středozemním moři. Luxusní dovolená na Sardínii je charakteristická vysokou kvalitou služeb, neboť resorty splňují vysoké nároky v kombinaci s krásnými plážemi. Ty mají jemný písek a připomínají tak karibské ostrovy. Ve vnitrozemí ostrova je hornatá krajina a malebné vesničky.

Centrem oblasti je Porto Cervo, středisko, které nabízí jednu z největších koncentrací jachet větších rozměrů v oblasti Středozemního moře. Vydlážděné náměstí je obklopené výlohami luxusních obchodů světových značek.

Počasí

Počasí na Sardínii je typicky středomořské. Klima v severozápadní části ostrova je spíše deštivé, v jižní části ostrova je naopak větší sucho. Sardínie nabízí cestovatelům i místním obyvatelům téměř šest měsíců příjemného tepla a dlouhých slunečných dní, kdy slunce svítí až 11 hodin denně. V letním období vítr z Afriky přináší horko a sucho s teplotami od 30 °C. V létě teplota vody dosahuje 24 °C.


Reklama

Hodnocení

Zatím nikdo nehodnotil