Luxusní dovolená v Řecku je realitou. Tady jsou atraktivní místa

11. květen 2013  MediaShow.cz Pešout  Destinace  3718 zobrazení  364 slov

Řecko je zemí turistům zaslíbenou a tahle destinace je ideální i pro trávení luxusní dovolené. Přinášíme atraktivní lokality pro relaxaci a odpočinek.

Řecký luxus. Foto: Exclusivetours.czŘecký luxus. Foto: Exclusivetours.cz

Přestože je Řecko poslední roky zmítáno ekonomickou krizí, to ale neznamená, že by tento kout jihovýchodní Evropy a Balkánu nebyl atraktivní pro turisty. Naopak. Země nabízí mnoho lokalit a různých typů trávení dovolené.

Reklama

Třeba luxusní dovolená v Řecku je skutečně realitou. Na pevnině i na ostrovech se nachází mnoho luxusních resortů a butikových hotelů, které jsou ideální pro netradiční trávení volných dnů.

Tato exkluzivní dovolená v Řecku není přitom určena jen pro vyvolené, ale pro rodiny s dětmi. U hotelových resortů jsou samozřejmostí restaurace a wellness balíčky. Kromě odpočinku u bazénů a koupání v moři lze odpočívat i věnovat se procházkám. Kdo by odolal výletu na Olymp...

Exkluzivní dovolená na ostrovech

Ideální doba pro návštěvu této země je od června do září. Řecko je rozmanité krajinou - nabízí moře, ostrovy i hory. Pobřeží je velmi členité a ostrovů je bezmála tři tisíce. Mnohé ostrůvky jsou stvořeny pro romantické pobyty. Když se k tomu přidá středomořské klima s převahou prosluněných dnů, pak je obrázek tohoto pozemského ráje dokonalý.

Obydleno je 167 řeckých ostrovů, největší z nich jsou Kréta, Eúboia, Lesbos a Rhodos. Ostrovy vznikly postupnou erozí skalnatého pobřeží. Skalnaté mysy a poloostrovy vybíhající do moře, se v průběhu let působením eroze proměnily v ostrovy a souostroví. Takže skoro osmnáct procent území dnešního Řecka tvoří takovéto ostrovy.

Další známé ostrovy a letoviska: Zakynthos, Korfu, Kos, Thassos, Lefkada, Chalkidiki, Santorini, Kefalonie. I tyto destinace jsou místem pro exkluzivní dovolenou v Řecku.


Reklama

Hodnocení

Hodnocení: 1 hvězdiček / Hodnoceno: 1x