Maledivy jsou považovány za ráj na zemi. Je to řetězec 19 korálových atolů

11. květen 2013  MediaShow.cz Pešout  Destinace  3518 zobrazení  403 slov

Maledivy bezesporu patří mezi exkluzivní destinace. Souostroví atolů se nachází v rovníkové části Indického oceánu a tato poloha z této lokality dělá jednu z předních oblastí asijské luxusní turistiky.

Maledivy jsou považovány za ráj na zemi. Je to řetězec 19 korálových atolůMaledivy jsou považovány za ráj na zemi. Je to řetězec 19 korálových atolů

Maledivy jsou souostrovím, neboli řetězcem 19 korálových atolů. Ty začínají zhruba 500 km jihozápadně od indických břehů a táhnou se v délce zhruba 800 km severojižním směrem. Maledivy tvoří 1 196 ostrovů. Obydleno jich je ale zhruba dvě stě.

Reklama

Další zajímavostí je, že Maledivy jsou nejplošším a nejníže položeným státem světa. Žádné místo neleží více než 2,5 m nad hladinou oceánu. To určuje styl dovolené na Maledivách.

Útulné resorty a přepychové hotely

Bílé písečné pláže omývané tyrkysovou vodou oceánu s kombinací palem střídají útulné resorty, kde nad hladinou laguny se vznášejí nadvodní vily s vlastní terasou. To je symbol luxusní dovolené na Maledivách.

Tato destinace je rájem pro milovníky potápění. Lze si vybrat pobyt v přepychových hotelech ležících na vlastních ostrůvcích bez přeplněných pláží.

Celoroční teplo

Maledivy leží na rovníku, jejich poloha tak předurčuje celoročně teplé, tropické klima s monzunovým podnebím. Proto jsou na ostrovech v podstatě jen dvě roční období. Od ledna do března je na Maledivách sucho, které přináší severovýchodní monzun, po zbytek roku je počasí řízeno vlhkým jihozápadním monzunem, který přináší více srážek a silnější vítr.

Díky poloze přímo na rovníku dopadá na Maledivy celoročně velké množství slunečního záření, což prodlužuje turistickou sezónu prakticky na celých dvanáct měsíců v roce.

Doprava na Maledivách

Maledivy mají přibližně 328 500 obyvatel. Jen hlavní město Male se 104 403 obyvateli je městem. Pak jsou tu obydlené ostrovy jako Hithadhoo, Fuvammulah, Kulhudhuffushi nebo Thinadhoo.

Specifická poloha Malediv vyžaduje let s přestupem v Dubaji a následný transfer na ostrov. Na vzdálenějších ostrovy se turisté dopravují hydroplánem nebo vnitrozemskou leteckou linkou.


Reklama

Hodnocení

Zatím nikdo nehodnotil