Mexiko je Mayská riviéra i legendární Acapulco

10. září 2012  MediaShow.cz Pešout  Destinace  2640 zobrazení  732 slov

Mexiko je krásná země vyhledávaná turisty nejen kvůli exotickému nádechu. Turisté míří především do letovisek Mayské riviéry či Cancún a vyhledávané je i známé Acapulco.

Mexiko se nachází v jižní části Severní Ameriky. Pobřeží dlouhé skoro 10 000 km je na západě omýváno Pacifikem, na východě je pobřeží Atlantiku, část východního pobřeží oblévá Mexický záliv a část Karibské moře.

Reklama

Mexiko je hornatou zemí, zejména směrem k jihu se zvedá náhorní plošina Mexická vysočina (Mesa Central). Při obou oceánech je ohraničena horskými pásmy pohoří Sierra Madre Oriental a Sierra Madre Occidental.

Mexiko je ideální zemí, kam míří turisté. Dovolená může mít různý charakter - ať je to lenošení u moře či poznávání krajiny a památek.

Počasí v Mexiku

Mexiko se nachází na hranici subtropického a tropického pásu, charakteristické klima je vlhké na pobřeží, ve vnitrozemí je zejména vyšší nadmořské výšce příjemněji. Na pobřeží většinu času fouká lehký vánek od moře. Nejvyšší průměrné teploty v rozmezí 24 - 26 ºC jsou v měsících březnu až červnu, během ostatních měsíců zpravidla neklesají pod 19 ºC. Nejvíce srážek se objevuje v měsících květnu až září.

Turisté se mohou rozhodnout pro zájezd prakticky v průběhu celého roku. Je ale nutné počítat s tím, že zejména v pobřežních oblastech a nížinách na jihu Mexika jsou měsíce od května do září poměrně horké a vlhké. Vnitrozemí Mexika má mírnější klima než pobřežní oblasti a od listopadu do února může být v těchto oblastech dokonce i mírně mrazivo.

Na dovolenou v létě

Vrchol sezony je červenec a srpen. To je období pro dovolenou jak pro Mexičany, tak i Američany a další cizince. Dalším obdobím pro dovolenkovou sezonu je prosinec až začátek ledna. Během těchto vrcholů turistické sezony jsou přímořská letoviska nejvíce vytížena.

Letoviska - Cancún

Cancún je moderní a luxusní letovisko na pobřeží Karibského moře. Původně rybářská vesnice byla cíleně přebudována na turistické centrum na ostrově, který je s pevninou spojen dvěma mosty. Právě na pevnině se nachází většina luxusních a velkých resortů. Hotelové resorty jsou obklopeny mořskými lagunami.

Mayská riviéra

Mayská riviéra je oblast karibského pobřeží Yucatánského poloostrova, která na severu začíná u Cancúnu a táhne se na jih přes letoviska Playa del Carmen, Tulum až k národnímu parku Sian ka’an.

Pláže jsou rovinaté, nachází se v blízkosti míst pozůstatků mayské civilizace. Památky se nacházejí zejména v okolí Tulumu, kde se pozůstatky mayských pyramid nacházejí v těsné blízkosti moře.

Ostrov Cozumel

Ostrov Cozumel je velmi rovný, s hustou džunglí, ve které se nachází několik míst s mayskými památkami. Hlavně je ale Cozumel vyhlášeným místem pro potápění – nachází se u něj 2. největší korálový útes na světě - Velká mezoamerická útesová bariéra. Ta se táhne podél pobřeží až do sousední Belize a pokračuje až k břehům Guatemaly a Hondurasu.

Acapulco

Legendární mondénní letovisko Acapulco má co nabídnout. Především rušné centrum s bary a nočními podniky či odvážné skokany z legendárních útesů La Quebrada a vlny Pacifiku. Centrální pláží je několik kilometrů dlouhá pláž Playa Hornitos. Koupání mimo záliv je spíše pro zdatné plavce kvůli větším vlnám a silným spodním proudům.


Reklama

Hodnocení

Zatím nikdo nehodnotil