Motorkář Petr je na cestě z Prahy do Cortiny. Sledujeme jeho cestu online

30. srpen 2013  MediaShow.cz Pešout  Destinace  2766 zobrazení  476 slov

Vydat se na cestu a nechat se sledovat GPS. To přesně udělal motorkář Petr, který míří z Prahy za dobrodružstvím. Původně chtěl dojet do italské Cortiny. Kvůli počasí ale na poslední chvíli zvolil cestu k Baltskému moři.

Motorkář Petr se při cestě na motorce nechává sledovat online GPS.Motorkář Petr se při cestě na motorce nechává sledovat online GPS.

Petr miluje jízdu na motorce. S partou bikerů se vydává na cestu Itálií. Překročí Alpy a budou poznávat malebnou krajinu v okolí města Cortina. Kde všude se otisknou hladké pneumatiky jejich silničních strojů? Půjde všechno podle plánu, který vlastně ani neexistuje? Čtěte online deník, který si Petr povede. A sledujte průběh cesty motorkářů díky GPS lokátoru na motorce.

Reklama

Petr se rozhodl pro službu GPS Dozor, která je vhodná pro sledování vozidel.  Projekt spočívá v tom, že sledujeme trasu motorkáře přímo online a okamžitě trasa se zobrazuje 24 hodin denně na mapě. Petr si zároveň povede deník z cest a bude pravidelně přispívat zajímavosti z cesty do blogu. Jedná se o kombinaci využití zajímavé moderní technologie s cestovatelským deníkem.

Co to je za technologii

Jaká je technologie sledování cesty motorkáře v pozadí. GPS Dozor Alarm, který je namontovaný na Hondě VFR 800 je neustále v provozu a častými dotazy ověřuje přítomnost přístupových karet. Pokud GPS alarm nezjistí v dosahu vozu žádnou oprávněnou přístupovou kartu, do 20 sekund vyhlásí poplach prozváněním a zašle SMS s polohou vozidla. Dosah přijímače přístupové karty je cca 10 m.

Princip technologie

Jak funguje technologie. Přístroj instalovaný v autě (nebo jiném prostředku) přijímá údaje o poloze ze satelitů systému GPS . Tyto informace se odesílají pomocí datového přenosu přes mobilní síť na server, kde se zpracují. Pokud je vůz mimo dosah mobilní sítě, GPS lokátor data uloží do vnitřní paměti a odešle je po opětovném připojení na síť.

Zpracování dat probíhá na zabezpečeném vzdáleném serveru. Uživatel nemusí kupovat žádný speciální software. Jednoduše se přes internetový prohlížeč nebo chytrý mobil připojí na webový portál, kde pracuje s přehledným rozhraním. Užitečnost satelitního sledování vozidel závisí hlavně na kvalitě systému, který data vyhodnocuje. Tato technologie je vhodná pro online sledování.

 

 


Reklama

Hodnocení

Hodnocení: 5 hvězdiček / Hodnoceno: 2x