Na Jamajku se cestuje nejlépe od prosince do března

1. březen 2011  MediaShow.cz Pešout  Destinace  3217 zobrazení  870 slov

Jamajka je exotickou ostrovní zemí plný palem s banánovníky a písčitými plážemi. Nejlépe je se sem podívat v období evropské zimy.

Jamajka je země, do které se lze vypravit v kteroukoliv roční dobu. Teplota zde příliš nerozhoduje – letní měsíce jsou horké a dny zimních měsíců také. Důležitějším faktorem na Jamajce jsou srážky, obzvláště pokud budete trávit svou dovolenou na východě ostrova a v Blue Mountains.

Reklama

Deštivé období na Jamajce trvá poměrně dlouho, zhruba od května do listopadu. Přesto jsou i v tomto období, kromě října, který je opravdu extrémně deštivý, srážky poměrně rychlé a mimo ně si můžete vychutnat i tropické slunce.

Turisticky nejrušnější sezóna zde probíhá od prosince a vrcholí v březnu. V tomto období ale musíte počítat s nejvyššími cenami hotelů a ostatních služeb a je také nezbytné mít předem zajištěné ubytování, protože cestování na vlastní pěst by se Vám právě v sezóně nemuselo vyplatit. Pokud si tedy chcete na Jamajce vychutnat tropické Vánoce nebo Velikonoce, kupte si zájezd s dostatečným předstihem.

Jamajka je ostrov plný palem, banánovníků, dlouhých písčitých pláží a reggae. Podnebí je na Jamajce tropické, teploty se po celý rok pohybují kolem 25 °C. Deštivé období je koncem dubna a od září do listopadu, proto je lepší vyrazit na cesty v ostatních měsících.

Přibližně každých sedm let bývá Jamajka postihována ničivými hurikány, pro nejbližší léta by však měl být klid. Na Jamajku se dostanete nejlépe přes Londýn, avšak přiletět se sem dá i z dalších evropských měst. Například z Düsseldorfu, Frankfurtu nad Mohanem či Amsterdamu se do Montego Bay létá pravidelně jednou týdně.

Kingston

Kingston je město na úpatí Modrých hor vzhlížející přes sedmý největší přírodní přístav světa. Kingston je metropolí Jamajky a zároveň jejím skutečným srdcem. Je také centrem obchodu s širokou nabídkou historických a kulturních atrakcí, muzeí, galerií, divadel, stejně jako nočních klubů a diskoték.

Historie se v Kingstonu nachází všude – od Farního kostela, v němž je nejstarší hrob z roku 1699 až k Parade, přeplněnému náměstí, na němž se kdysi cvičili britští vojáci. Relaxovat naopak můžete při poslechu Filharmonické symfonie, při sledování Národní divadelní taneční skupiny, při pikniku na pláži nebo při procházce v botanické zahradě.

Po celém městě jsou rozmístěny obchůdky s řemeslnickými výrobky, drobnými uměleckými předměty a duty-free obchody. Z návštěvy pověstných kávových plantáží v Modrých horách si můžete přivézt prý nejlepší kávu na světě.

Montego Bay – město na severozápadním pobřeží Jamajky je nádhernou směsicí kvetoucích stromů, zelených luk, vrcholů pokrytých palmami společně s tyrkysovým mořem a bělostnými plážemi. Kryštof Kolumbus nazval tuto oblast El golfo de buen tiempo – zátokou dobrého podnebí.

Španělé ji pojmenovali Tučnou zátokou a později se stala hlavním lodním přístavem pro dopravu cukru a banánů. V létě se tu pořádá výroční festival reggae. Montego Bay je srdcem jamajské riviéry. Chráněné vody zdejšího vodního parku tvoří zhruba šestnáct čtverečních kilometrů překrásných korálových útesů. Velmi populárním sportem je v Montego Bay jachting.

Negril

Negril, to jsou ohromující pláže s bělostným pískem, které v Negrilu zaujímají více než jedenáct kilometrů. Déle než třicet let láká Negril turisty neustálým slunečním svitem, ospalým tropickým kouzlem a samotou. Procházky po písčitých plážích, koupání a potápění v průzračně modré vodě, to vše může být jen část vaší dovolené.

Negril je totiž místem plným poutavé historie. Přesně na jihu města v Negrilském golfovém klubu si můžete zahrát golf či tenis. Oblíbenou zábavou je cesta na hřbetu koně na romantickou zříceninu Whitehall či vyjížďka loďkou do Booby Cay, kde hnízdí vzácné druhy ptactva a kde se natáčely části filmu 20.000 mil pod mořem. Dobrodruzi se tu mohou plavit na kajaku po moři či na kánoi do tajemné Obrovské bažiny – chráněné přírodní rezervace, ve které rostou vysoké palmy a žijí exotičtí ptáci a draví krokodýli.


Reklama

Hodnocení

Hodnocení: 4 hvězdiček / Hodnoceno: 2x