Na Kanárské ostrovy můžete vyrazit po celý rok!

16. září 2012  MediaShow.cz Pešout  Destinace  2678 zobrazení  476 slov

Kanárské ostrovy jsou další španělskou turistickou oblastí. Klimatem a plážemi je atraktivní lokalitou pro trávení dovolených u moře v létě i v zimě.

Kanárské ostrovy jsou rozmanité souostroví patří mezi sedm nejčastěji navštěvovaných lokalit světa. Je to oblast, která žije zejména cestovním ruchem, neboť turisté tvoří pro místní obyvatele až 80 procent příjmů. Dále je rozšířený rybolov.

Reklama

Španělské souostroví v Atlantickém oceánu při severovýchodním pobřeží Afriky se chlubí teplým klimatem, plážemi a exotickým prostředím. Dovolená na Kanárských ostrovech je atraktivní a stále vyhledávaná. Letoviska se sestávají z hotelových komplexů a apartmánů. Všude jsou pláže.

Kanárské ostrovy je souostroví, skládající se ze sedmi ostrovů: El Hierro, Fuerteventura, Gran Canaria, La Gomera, La Palma, Lanzarote, Tenerife.

Ostrovy

Zájezdy na Kanárské ostrovy jsou vypravovány zejména na čtyři z nich.

Gran Canaria je turisty nejvyhledávanějším ostrovem. Pozvolna se svažující pobřeží a písčité pláže jsou vhodné i pro dovolenou s dětmi. Na jihu ostrova se nachází skutečná poušť, ve vnitrozemí jsou naopak zalesněné svahy hor a na severu hluboké skalní kaňony. Turisté rovněž míří do hlavního města ostrova Las Palmas.

Fuenteventura je ostrov chlubící se dlouhými plážemi, na kterých je jemný bílý písek. Ostrov rovněž leží nejblíže k africkému kontinentu.

Last minute zájezdy na Kanárské ostrovy se vypravují také na Lanzarote. Tento ostrov je z přírodního hlediska typickou "zuhelnatělou" krajinou. V západní části ostrova se nachází národní park Timanfaya, v severní části se nachází lávové jeskyně Jameos del Aqua a jeskyně Cueva de los Verdes. Ty jsou se se svými 6 km délky největší svého druhu na světě. Naopak na jihu ostrova se rozléhá pláž Playa Blanca.

Největší Tenerife

Největším z Kanárských ostrovů je Tenerife. Uprostřed ostrova se tyčí vulkán Pico de Teide, což je nejvyšší hora celého Španělska. Se svými 3 717 metry je symobolem ostrovů.


Reklama

Hodnocení

Zatím nikdo nehodnotil