Německo - oblast Sasko a Horní Lužice (VI.) - Závěr

14. duben 2007  Redakce MS   Destinace  2578 zobrazení  243 slov

Cestopis z jednodenní cesty po východní části německého Svobodného státu Sasko. Cestovalo se vlakem a postupně se projely Drážďany, Budyšín (Bautzen) a Zhořelec (Goerlitz/Zgorzelec).

Od nádraží rychle směřuji k budyšínskému náměstí a ihned mě zaujmou dvojjazyčné nápisy v němčině a lužické srbštině. Je pozdní sobotní odpoledne, všude je klid a pohoda. Na všechno mám málo času a tak rychle utíkám na náměstí a odtud ke hradu.

Reklama

Zjišťuji, že je zrovna zavřený a celý "obložen" lešením. Procházím staré klikaté uličky a chvíli odpočívám na terase, z které je skvělý podhled do údolí. Se zájmem rovněž poslouchám mládež, jak čile spolu hovoří srbsky.

Ještě před nástupem do vlaku, ke zpáteční cestě, si kupuji zmrzlinu a prohlížím pěkný interiér nádražní budovy se skvělým informačním stánkem DB, který má otevřeno i v sobotu odpoledne.

Pak už mi nezbývá nic jiného, než-li přečkat jízdu do Drážďan. Na nádraží Dresden-Neustadt mám pak chvíli na přestup na S-Bahn do Bad Schandau. V tomto lázeňském městečku nakonec přestoupím do osobního motorového vlaku ČD, který odjíždí po čtvrt na osm večer směr Děčín.

Cestopis byl napsán 31. května 2002


Reklama

Hodnocení

Zatím nikdo nehodnotil