Plitvická jezera nebo Krka jsou známé národní parky Chorvatsko

18. březen 2011  Roman Petrásek  Destinace  3086 zobrazení  345 slov

Chorvatsko nabízí nepřeberné množství pozoruhodných památek a přírodních skvostů. Úžasné jsou zejména národní parky Chorvatska.

Během dovolené v Chorvatsku se kromě opalování můžete také podívat na mnoho zajímavých míst. Vzhledem k tomu, že nejoblíbenější zahraniční destinací pro Čechy je Chorvatsko, zaměříme se především na tuto oblast.

Reklama

Chorvatsko nabízí nepřeberné množství pozoruhodných památek a přírodních skvostů. Úžasné jsou zejména národní parky Chorvatska.

Plitvická jezera

Na zemí Chorvatska dnes najdeme celkem 8 národních parků. Mezi ty vůbec nejnavštěvovanější a nejznámější patří samozřejmě Národní park Plitvická jezera a Národní park Krka.

Plitvická jezera zná snad úplně každý. Ani bychom je nemuseli navštívit a hned si vybavíme krajinu tohoto parku, neboť se snad nenajde nikdo, kdo by alespoň jednou v životě neviděl film Vinnetou a jeho další pokračování. Tento národní park se nachází mezi městy Zadar a Karlovac a je pověstný velkým počtem jezer a vodopádů. Zároveň mohou turisté oceňovat nedotčenou a drsnou krajinu.

Krka

Vinnetou se však nenatáčel jen na území dnešního NP Plitvická jezera, některé jeho části se točily i v Národním parku Krka. Ten byl vyhlášen o několik let později nežli NP Plitvická jezera. Turisté jej najdou zhruba 30 km od Šibeniku. Pozoruhodný je zejména díky výskytu krápníkových kaskád, vodopádů a mnoha endemických druhů rostlin.

Pakliže navštívíte Chorvatsko, pak si rozhodně na nějaký z místních národních parků udělejte čas a navštivte jej. Jedná se o pěkné zpestření vaší dovolené a odnesete si odtud velmi pěkné fotografie do alba. Je však na místě upozornit, že do těchto národních parků se obvykle platí vstupní poplatek.


Reklama

Hodnocení

Zatím nikdo nehodnotil