Portugalsko nejsou jenom pláže a lenošení u moře

2. červen 2011  MediaShow.cz Pešout  Destinace  3153 zobrazení  356 slov

Portugalsko je jihoevropskou zemí lákající na slunce a pláže u Atlantického oceánu. Létá se především do oblasti Algarve a za poznáním do Lisabonu nebo Porta.

Portugalsko se nachází v jihozápadním cípu Evropy, v západní části Pyrenejského poloostrova. Jediným jeho pevninským sousedem je Španělsko. Břehy omývají vody Atlantského oceánu. K Portugalsku patří i souostroví Azory a Madeira. Hlavním městem je Lisabon (Lisboa).

Reklama

Portugalsko je převážně hornatou zemí. Severní, střední a východní Portugalsko pokrývají horská pásma Serra de Nogueira, Serra do Gerez, Serra de Marão, Serra da Estrela, jejíž vrcholy dosahují téměř 2 000 m n. m. - a dále Serra de São Mamede a jižní pahorkatina Alentejo. V jihozápadním cípu vystupuje Serra de Monchique.

Nížiny se strmým skalnatým pobřežím se nacházejí v západní a jižní části Portugalska. Souostroví Madeira a Azorské ostrovy jsou sopečného původu s rizikem výskytu zemětřesení. Obdobnou oblastí je i Lisabonský záliv. Nejvýznamnějšími řekami jsou Tejo, Douro a Guadiana.

Do Portugalska se létá především k moři, země je typickou dovolenkářskou destinací. Na pobřeží se nacházejí známé oblasti Algarve či Alenteja. Obecně je Portugalsko pro české turisty ne až tak probádanou zemí.

Algarve

Faro je krásné přímořské město. Nachází se v něm arabské, tak římské pozůstatky, i když většina památek pochází z doby po dvou zničujících zemětřeseních v roce 1532 a 1755.

Další turistickou destinací je Lagos, který je jedním z nejvyhledávanějších cílů pro trávení dovolené. Je dále charakteristická příjemnou atmosférou a krásnými plážemi.

Historická města

Portugalsko díky své bohaté historii má města protknutá památkami. Zejména Alcobaça, Batalha, Porto, Évora, Guimarães. Všechny jsou na seznamu UNESCO. Kromě hlavního města Lisabonu stojí za vidění Mértola, Lagos, Coimbra, Braga a Tomar.


Reklama

Hodnocení

Zatím nikdo nehodnotil