Poznejte Mexiko a Guatemalu za 20 dní. Poradíme, co můžete navštívit

23. říjen 2013  MediaShow.cz Pešout  Destinace  3445 zobrazení  787 slov

Poznat během několik dní a najednou dvě země Střední Ameriky je skutečně možné. Ideální pro takový výlet jsou Mexiko a Guatemala.

Chrámová pyramida - domov Olméků, Mayů i Aztéků. Foto: archiv Redok TravelChrámová pyramida - domov Olméků, Mayů i Aztéků. Foto: archiv Redok Travel

Je jasné, že Mexiko je mnohem větší než Guatemala, která se nachází jakoby pod Mexikem. Obě země jsou ale ideální pro turismus, neboť mají co nabídnout.

Reklama

Poznávací zájezdy jsou nejlepší formou, jak poznat nějakou zemi. Pokud se jedná o destinaci na jiném - a navíc - vzdáleném kontinentu, je nutné se připravit na určitá pravidla a omezení. Avšak pokud se cestovatel-turista rozhodne pro organizovaný zájezd, měl by vybírat vhodnou cestovní kancelář či agneturu.

Mexico City nebo Cancún

Třeba Redok Travel je specialistou na poznávací zájezdy. Konkrétně v případě Mexika a Guatemaly nabízí poznat Mexico City - Teotihuacán - Oaxaca de Juarez - Monte Albán - Puerto Angel - Chiapas - San Cristobal de Las Casas - Panajachel - Santiago de Atitlán - Flores - Tikal - Palenque - Villahermosa - Merida - Chichen Itzá - Tulum - Cancún.

Co je možné vidět? Tento typ zájezdu trvá zhruba dvacet dní. Začíná příletem do Mexico City, kde je prohlídka hlavního města, prezidentského paláce, katedrály,. Poté následují ruiny aztéckého Tenochtitlanu, což je nejlepší muzeum mezoamerických kultur. Následuje starověké město bohů Teotihuacánu se Sluneční a Měsíční pyramidou. Vidět lze západ slunce na vrcholu Latinskoamerické věže.

V další části poznávacího zájezdu následuje loloniální město Oaxaca de Jurez, muzeum s poklady zapotéckých hrobek, zlatá Růžencová kaple, hlavní město Zapotéků Monte Albán.

Cesta z Mexika do Guatemaly

Poté následuje přejezd na pobřeží Pacifiku - rybářský přistav Puerto Angel, koupání a šnorchlování v rajských zátokách s ochutnávkou mořských plodů, noční přejezd komfortním autobusem do Chiapasu.

Turisté dále navštíví indiánské i koloniální město San Cristobal de las Casas se skvostnou katedrálou a malebným indiánským tržištěm. A pak už bude Guatemala.

Začíná se městečkem Panajachel, které leží na březích jezera Atitlan s působivými výhledy na tři sopečné kužely, osady a barevné kroje potomků Mayů. Za příznivého počasí projížďka lodí po jezeře s návštěvou indiánských trhů v Santiagu de Atitlán.

Následuje přejezd do oblasti Peténu, což je živé turistické městečko Flores na ostrůvku v jezeře Petén Itzá, návštěva největší mayské lokality Tikal - město v deštném pralese s největšími předkolumbovskými stavbami, zdejší chrámy vysoké až 64 m jsou jedním z divů západní polokoule.

A zase zpět do Mexika

Přes řeku Usumacinta zpět do Mexika - městečko Palenque, pověstné modré kaskády Aqua Azul a 35 m vysoký vodopád Misolha s tajemnou jeskyní, prohlídka sugestivních mayských ruin Palenque v Lacandonském pralese - krajková architektura mayských chrámů, palác s observatoří, podzemní hrobka mayského vládce Pakala.

Poté bude Villahermosa, prohlídka archeologického parku La Venta se skanzenem nejstarší americké civilizace - Olméků a ZOO se zástupci živočišné i rostlinné říše Chiapasu a Tabasca, noční přejezd luxusním linkovým busem do Meridy.

Nemůže chybět prohlídka poolostrova Yucatan, koloniální „město sisálu“ Merida, mayská města v džungli - Čarodějova pyramida a Guvernérův palác v Uxmalu, Kukulkánovo město Chichen Itzá sluneční observatoří, pradávné mayské studny Cenoty.

A na závěr Tulum. Jediné mayské město na mořském pobřeží, koupání i šnorchlování ve smaragdovém Karibiku s relaxací na bílých plážích pod palmami.

Ostatní destinace

CK Redok Travel nabízí poznávací zájezdy i do jiných destinací, a to Evropy, Afriky, Severní, Střední a Jižní Ameriky, dále Asie.


Reklama

Hodnocení

Zatím nikdo nehodnotil