Poznejte řecké Jónské ostrovy v Egejském moři

27. leden 2012  MediaShow.cz Pešout  Destinace  3180 zobrazení  472 slov

Řecké ostrovy patří mezi nejvyhledávanější dovolenkářské destinace. Kromě známých ostrovů Kréta či Rhodos se vyplatí zaměřit i na méně propagované.

Jónské ostrovy jsou úchvatné a koupání v Egejském moři učaruje snad každého. Pojďme se podrobněji podívat na jednotlivé lokality. Dovolená Řecko totiž patří mezi hity a nejinak tomu bude i v letní sezoně.

Reklama

Řecko je zemí antických památek, ale také mnoha vesniček a komplexů ideálních pro rekreaci - koupání a slunění. A to konkrétně na Korfu, Lefkada, Zakynthos, Kréta, Rhodos, Kos, Santorini, Chalkidiki, Thassos.

Korfu

Korfu je někdy nazýváno jako "smaragd Středomoří". Ostrov je masově navštěvován, avšak díky turistické infarsktuktuře je dovolenkovou jistotou. Korfu má příjemné klima a jako "zelený ostrov" je ideální pro zájezdy Řecko.

Lefkáda

Pláže na Lefkádě jsou považovány za nejkrásnější v Řecku. Dokonce patří mezi desítku nejkrásnějších pláží světa s průzračným mořem. Ovšem díky častým zemětřesením a pomalejšímu rozvoji cestovního ruchu se lze hlavně ve vnitrozemí setkat s pravým řeckým venkovem. K vidění jsou pro Řecko typická stáda horských koz, venkovská políčka vinné révy nebo vesnice, kde se zastavil čas.

Zakynthos

Last minute Řecko je i ostrov se stejnojmenným městečkem Zakynthos. To je chrakteristické vůní moře, jasmínem a okrovou barvou fasád domů.

Kréta

Kréta je velice rozmanitý ostrov, takže může uspokojit i milovníky přírody a historie. Má hory, jeskyně a soutěsky. Ty lákají každoročně tisíce turistů. Unikátní jsou Mínojské paláce, pravoslavné kláštery a řada benátských a tureckých památek.

Rhodos

Rhodos je jedním z nejslunnějších míst v Řecku. Snad i proto to se stal jedním z turisticky nejoblíbenějších řeckých ostrovů. Jak svou rozlohou, tak i počtem obyvatel je největším členem souostroví Dodekánes a zároveň čtvrtým největším ostrovem Řecka.


Reklama

Hodnocení

Hodnocení: 5 hvězdiček / Hodnoceno: 1x