Před odjezdem do zahraničí nezapomeňte uzavřít cestovní pojištění

5. březen 2013  Roman Beneš  Destinace  2315 zobrazení  631 slov

PR. Při cestách do zahraničí je dobré se pojistit. Bez cestovního pojištění by vás dovolená totiž mohla vyjít pěkně draho.

Při cestách do zahraničí je dobré se pojistit. Bez cestovního pojištění by vás dovolená totiž mohla vyjít pěkně draho.

Před odjezdem na dovolenou je doporučeno uzavřít cestovní pojištění. Nejde jen o nějakou formalitu, vždy se vám v zahraničí může něco stát, onemocníte, nebo si přivodíte nějaký úraz. Léčebné výlohy by vás bez pojištění mohly stát klidně i několik desítek tisíc korun. Výjimkou nejsou ani případy, kdy si lidé neuzavřeli cestovní pojištění, které mimochodem stojí jen pár korun denně, a poté se jim stal v cizině vážný úraz. Následná péče v nemocnici a převoz zpět domů je stál i stovky tisíc korun, které samozřejmě při absenci cestovního pojištění museli hradit ze svého. Dovolená se jim tak notně prodražila a doslova zruinovala jejich rodinné finance.

Výhody sjednání cestovního pojištění online

Výhodou je, že lze dnes uzavřít cestovní pojištění online. Nemusíte už chodit nikam na pobočku pojišťovny, většina z nich totiž umožňuje tento druh pojištění sjednat pomocí internetového formuláře. V něm vyplníte základní údaje o své osobě, zvolíte si lokalitu ( Evropu, Ameriku apod.) a počet dní, na které si cestovní pojištění hodláte sjednat. Posléze vám přijde smlouva, kterou odešlete a za pojištění zaplatíte. Následně už si jen vytisknete potřebné formuláře a doklady a pojištění je vyřízeno. Cestovní pojištění online je velmi výhodné, obvykle levnější nežli pojištění uzavírané přímo na pobočkách. Navíc si na internetu sami můžete najít nejlevnější a nejvýhodnější cestovní pojištění, společností, které jej nabízejí, je poměrně velké množství. Novinkou, která funguje několik posledních let, je cestovní pojištění pomocí SMS. To můžete zařídit přes mobilní telefon. Je užitečné například ve chvíli, kdy jste již u hranic nebo na letišti a zjistíte, že jste si cestovní pojištění zapomněli zajistit. Pak stačí poslat SMS zprávu v příslušném tvaru a během několika minut jej máte sjednané.

Cestovní pojištění online

Cestovní pojištění by mělo být samozřejmostí

Bez cestovního pojištění se do ciziny určitě nevypravujte. Nikdy nevíte, kdy vás v zahraničí skolí nějaká nemoc, nebo se vám stane nějaký úraz. Byla by škoda, abyste kvůli pár korunám, které dnes cestovní pojištění stojí, platili za tuto nešťastnou a nepříjemnou událost tisíce korun. Cestovní pojištění by zkrátka mělo být samozřejmostí. Uzavřít jej můžete nejen při cestách do zahraničí, ale také i při dovolené v tuzemsku.

Zdroj: http://www.srovnejto.cz/

Komerční sděleníHodnocení

Zatím nikdo nehodnotil