Rakousko nabízí lyžařský ráj s komfortními službami

6. září 2011  MediaShow.cz Pešout  Destinace  2461 zobrazení  473 slov

Rakousko patří mezi vyhledávané turistické oblasti po celý rok. Rájem se však stává především v zimě kvůli ohromnému množtsví kvalitních sjezdovek a lanovek.

Rakousko je turisticky atraktivní zemí, která se pyšní velehorami. Alpské pohoří je ideální pro lyžování a mnohá lyžařská střediska jsou dokonale vybavena lanovkami a dlouhými sjezdovkami s různými stupni obtížnosti.

Reklama

Lyžování Rakousko je ideální zimní dovolenou. V zemi je kolem 22 tisíc kilometrů sjezdovek, 16 tisíc kilometrů běžeckých stop a více jak 3,5 tisíce lanovek a vleků.

Rakouské Alpy se chlubí i osmi ledovcovými lyžařskými oblastmi. Těmi jsou: Mölltaler Gletscher v Korutanech, Kaprun-Kitzsteinhorn v Salcbursku, Dachsteinský ledovec ve Štýrsku, Hintertux, Kaunertal, Pitztal, Stubaital a Ötztal v Tyrolsku.

Salcbursko

Lyžařské zájezdy do Rakouska jsou vypravovány prakticky do všech spolkových rakouských zemí, kde jsou Alpy. Jednotlivé oblasti se liší svojí polohou i nabídkou, prakticky každý milovník zimních sportů si vybere.

Lammertal – Dachstein Západ nabízí malá romantická střediska v jedné z nejkrásnějších lyžařských oblastí Salcburska. To Gastein je rozlehlá velkoplošná lyžařská oblast s rozmanitými terény. Zell am See/Kaprun láká na nejkrásnější lyžařské lokality. Tennengau je brána k nejkrásnějším lyžařským oblastem v Salcbursku, které se navíc rozprostírají v blízkosti města Salcburk. Kdo si chce užít klid, zvolí střediska v Tennenském pohoří.

Obertauern se pyšní svojí výškou. Střediska nabízejí nádhernou, perfektně vysněženou a důmyslnou síť sjezdovek s lanovkami. Lungauský kraj na jihu Salcburska je pohádkově krásný s nádhernými sjezdovkami a skvěle upravenými běžeckými trasami.

Štýrsko

Štýrsko (Steirmark) se chlubí impozantními stěnami Dachsteinu a Schladmingskými Taurami. To Ramsau je slunná náhorní plošina na jižní straně dachsteinského masivu. Vysoké Štýrsko nabízí nové sjezdové tratě. Prázdninová oblast Murtal je ideálním místem pro zimní dovolenou díky krásným terénům, které zimním sportovcům nabízejí okolní horské oblasti Turracher Höhe, Kreischberg, Frauenalpe, Lachtal, Grebenzen, Hohentauern.

Tyrolsko

Údolí Zillertal je jedna z nejvyhledávanějších a také největších oblastí zimních sportů v Rakousku a konkrétně v Tyrolsku. Chlubí se tím, že je jedna z nejvýše položených oblastí v celých Alpách. Jen 14 km směrem na jih od Innsbrucku leží v nadmořské výšce tisíc metrů kouzelné vysokohorské údolí Stubai s úchvatnou přírodní scenérií. Nad údolím se zdvihá mohutný Stubaiský ledovec.


Reklama

Hodnocení

Zatím nikdo nehodnotil