Řecko je ideální na poznávání památek i k lenošení u moře

24. duben 2011  MediaShow.cz Pešout  Destinace  2904 zobrazení  980 slov

Řecko i přes svoji současnou neutěšenou ekonomickou situaci je stále destinací přímo zasvěcené turistice. Antické památky na tisících ostrovech se tyčí nad vodami Egejskégo či Středozemního moře.

Řecko se oficiálně jmenuje Helénská republika a rozkládá se na Balkánském poloostrově. Hlavním městem Řecka jsou Atény. Nacházejí se v něm známé antické památek, divadla a muzea.

Reklama

Řecko je především turistickou zemí, která má tisíce ostrovů. Nejznámější je pravděpodobně ostrov Kréta, který leží ve Středozemním moři.

Je největším a současně nejjižnějším řeckým ostrovem. Kréta je oblíbeným cílem turistů, kteří zde mohou kromě odpočinku u moře poznávat historické památky jedné z nejstarších civilizací v Evropě. Ostrov Kréta kloubí historickou kulturu a rozmanité přírodní krásy. Má překrásné pobřeží s čistým mořem a písčitými i skalnatými plážemi.

Další známé ostrovy a letoviska: Rhodos, Zakynthos, Korfu, Kos, Thassos, Lefkada, Chalkidiki, Santorini, Kefalonie.

Olympská riviéra se může pochlubit nejen písečnými plážemi a průzračně čistým mořem, ale také impozantním pohořím Olymp. Je ideálním místem dovolené především pro rodiny s dětmi. Mezi nejznámější střediska patří Leptokaria a klidnější Nei Pori.

Peloponéský poloostrov je nejjižnější část řecké pevniny, kde se nachází mnoho historických památek. Mezi nejznámější patří například Korint, Mikény, Sparta nebo Olympie. Nacházejí se zde zalesněná pohoří, citrusové háje, ale i pobřeží lemována písečnými plážemi. Díky své poloze a klimatu trvá letní sezóna na Peloponésu od dubna do října.

Lesbos je třetí největší ostrov, leží poblíž tureckého pobřeží. Má svou jedinečnou atmosféru, nepatrně odlišnou od jiných řeckých ostrovů. Místní raritou je kamenný les (zkameněliny stromů staré milióny let) v západní části. Lesbos je nazýván "ostrovem olivovníků a ouza" a to díky tomu, že je porostlý hustými olivovými lesy a větší konzumací tradičního alkoholického nápoje.

Attika je nejvýchodnější část středního a pevninského Řecka s velmi bohatou historií. Pro své členité pobřeží s řadou udržovaných pláží a polohou Athén patří k nejnavštěvovanějším oblastem země. Attika je vyhledávána turisty, kteří nechtějí jen lenošit u moře, ale chtějí prožít dovolenou v Řecku ve spojení s poznáváním řecké historie a kultury.

Samos patří k největší ostrovům v Egejském moři. Nachází se necelé dva kilometry od tureckých břehů. Podle řecké mytologie se na ostrově narodila bohyně Héra. Známý je také jako rodiště geniálního řeckého matematika a filosofa Pythagora. Samos má ideální podmínky pro příjemný pobyt u moře pro všechny věkové kategorie.

Mykonos je malebný ostrov ležící v kykladském souostroví Egejského moře. Toto dnes již známé letovisko je vyhledávané jak řeckou smetánkou tak i umělci a celebritami z celého světa. Na své si zde přijdou milovníci členitého pobřeží, nádherných pláží, čistého moře, příjemného klimatu, ale také ti co preferují rušný noční život s mnoha bary, kluby a diskotékami.

Historické památky

Řecko je zemí s mnoha historickými památkami z dob antiky. Známý je především Parthenón na Akropoli. Zbytky tohoto velkého paláce stojí na vršku, který se tyčí nad Athénami, jejichž byl Parthenón hlavním chrámem. Zasvěcen byl bohyni Athéně Parthenos (panenské) a postaven byl v době největšího rozmachu Athén, kdy byl nejdůležitějším mužem města Perikles. Tento chrám měl manifestovat obrovské bohatství a moc Athén. Dnes je zapsán na seznamu UNESCO a již řadu let prochází soustavnou rekonstrukcí.

Antické město Delfy na úpatí pohoří Parnas bylo ve starověku velmi důležitým místem. Přesněji bylo jedním z nejposvátnějších. Sjížděli se sem vládcové i chudí poutníci, aby jim věštkyně Pýthie předpověděla jejich budoucnost.

Olympie je město, které proslavily jak jinak olympijské hry. Ty vůbec první se konaly v roce 776 př. n . l. Zakladatel těch moderních, které pokračují až do dnešní doby, byl Piére de Coubertin, který má v Olympii svůj pomník. V Olympii můžete obdivovat Diův a Héřin chrám a samozřejmě také stadion s "bránou borců". Dodnes se tu zapaluje olympijský oheň, který pak putuje do místa dějiště her.

Palác Knóssos na Krétě je obrovským palácem, který byl objeven až na začátku 20. století a stal se nejznámější krétskou archeologickou lokalitou. Jde o zbytky minojského paláce, který byl postaven už v roce 1900 př. n. l. Podle bájí v sobě ukrýval labyrint, který byl domovem bájného tvora Minotaura.

Lindos je nejnavštěvovanější místo na ostrově Rhodos. Jde o zbytky kdysi velmi bohatého a významného starověkého města. Původní dórská síň na návrší byla dlouhá 87 metrů a byla ozdobena 42 sloupy, z nichž se jich až do dnešní doby dochovalo dvacet.


Reklama

Hodnocení

Zatím nikdo nehodnotil