Rozdělený Kypr láká až na 320 slunných dnů v roce

24. květen 2011  MediaShow.cz Pešout  Destinace  2892 zobrazení  233 slov

Kypr je ostrov ve Středozemním moři a je typickou zemí pro turistiku a lenošení u moře. Rovněž je zajímavý svým rozdělením a hlavním městem Nikósie.

Kypr je stále více oblíbenější destinací pro trávení letní dovolené. Ostrov se nachází ve východní části Středozemního moře, jižně od Turecka. Z geopolitického hlediska je Kypr od roku 1974 rozdělen demarkační čarou na dvě části – severní tureckou (Severokyperská turecká republika) a jižní řeckou (Kyperská republika). Hranice vede středem hlavního města Nikósie.

Reklama

Hlavními turistickými středisky jsou Pafos v západní části, Larnaka, Agia Napa a Protaras ve východní části. Pláže jsou písčité, s občasným výskytem kamenů. Kypr je rovněž ideální pro golfisty a milovníky tenisu. Na pobřeží jsou postaveny hotelové komplexy se zázemím.

Mezi turisticky nejznámější památky patří Kourion, které nabízí překrásný výhled na moře a na pohled zase historické budovy. Nacházejí se zde rovněž antické sloupy a klasické oválné terasové divadlo. Troodos je zase hornatá oblast, kde si dokonce v zimě lze i zalyžovat.

A samozřejmě Nikósie, která je hlavním městem Kypru se zajímavou architekturu. Pro turisty je ale zajímavé především tím, že se zde nachází tzv. Zelená linie, což je pomyslná čára, která město rozděluje na dvě poloviny.


Reklama

Hodnocení

Zatím nikdo nehodnotil