Rozhodněte se pro netradiční a luxusní dovolenou v Dubaji nebo v Keni

3. září 2013  MediaShow.cz Pešout  Destinace  2476 zobrazení  332 slov

Dubaj je jako sci-fi, Keňa africká exotika se vším všudy a Madeira romantika. Tři rozdílné destinace, přesto mají společnou věc - místo pro luxusní a netradiční dovolenou.

Dubaj je hlavní město stejnojmenného emirátu ve Spojených arabských emirátech (SAE). Pro odlišení od emirátu se používá označení Dubai City. Nachází se na pobřěží Perského zálivu. Téměř veškerý hospodářský, sociální, kulturní i politický život emirátu se odehrává v jeho hlavním městě, kde žije přibližně 99 % obyvatel emirátu.

Reklama

Výhodou Dubaje je nízká kriminalita. Z pohledu turisty lze v Dubaji lyžovat, navštívit aqapark (Wild Wadi), hrát golf, nakupovat bez daní a cla nebo se koupat v moři. Takže dovolená Dubaj je ideální.

Keňa a Madeira

Keňa je další atraktivní destinací. Dovolená Keňa nabízí především safari. Keňa je známá svými národními parky v savaně. Jako přímořský stát ve východní Africe při pobřeží Indického oceánu je ideální i pro koupání v moři. Pochlubit se může celkem 35 národními parky a rezervací, u Indického oceánu jsou písečné pláže.

Evropská Madeira má příznivé klimatické podmínky, které jsou jako stvořené pro celoroční pobyt. Rádi sem cestují ti, kteří dávají přednost adrenalinovým sportům. Nabízí se možnost vyzkoušet paragliding, horská kola, jízdu na koni, tenis, či pro odvážnější - zdolat skalní stěnu. Ovšem nevšedním zážitkem může být i samotné přistání letadla na letišti ve Funchalu. Madeira dovolená je ideální pro ty, kteří chtějí objevovat historické památky.


Reklama

Hodnocení

Zatím nikdo nehodnotil