Sardinie láká na karibské pláže a na potápění v průzračném moři

8. červen 2011  MediaShow.cz Pešout  Destinace  4370 zobrazení  469 slov

Sardinie je ostrovem patřícím Itálii. Na pobřeží jsou písečné pláže a ve vnitrozemí vysoké hory s osamělými vesničkami.

Sardinie je středomořský ostrov patřící Itálii, avšak je autonomní oblastí. Břehy omývá z větší části Středozemní moře, východní část ostrova pak Tyrhénské moře. To je součástí Středozemního moře nacházející se mezi Apeninským poloostrovem a ostrovy Korsika, Sardinie a Sicílie.

Reklama

Sardinie je ostrovem krásných pláží, divokých útesů, průzračného životem moře a vysokých hor. Ovšem z pohledu ekonomiky a kvality života pro starousedlíky je to nejchudší oblast Itálie. Avšak turisty vyhledávaná.

Ostrov má zvláštní atmosféru, která se od pevninské Itálie i od kontinentální Evropy odlišuje. Je to zvláštní pocit, že se nacházíte hodně daleko, přitom od Itálie je Sardinie jen 300 km.

Pláže Sardinie

Porto Cervo je hlavní středisko ostrova s velkou koncentrací jachet a náměstím obklopeným luxusními obchody světových značek. Jinak je ostrov poměrně chudý. Nabízí ale písečné pláže v turistických střediscích, mimo ně opuštěné pláže na útesovém pobřeží. Ve vnitrozemí se nacházejí vesničky, které žijí svým životem.

Sardinie je ostrovem překrásných pláží. Známé jsou Cala Luna (Měsíční zátoka), pláž tvaru půlměsíce vzdálená asi pět kilometrů od střediska Calla Gonnone. Nebo Riso, "karibská pláž" na jihovýchodním cípu ostrova u městečka Villasimius.

La Pelosa je jedna z nejkrásnějších pláží na severozápadě Sardinie u městečka Stintino. Vadou na kráse je přeplněnost slunícími se turisty. To Sant’ Antioco je ostrovem neostrovem. Se Sardinií je spojený asi tři kilometry dlouhou šíjí. Leží na jihozápadním cípu Sardinie.

Je to největší ostrov Sardinie. Charakteristický je nedotčenou přírodou a izolovanost, která je umocněna až 40 metrovými vysokými útesy. Je to oblast pro potápění a rybolov, jsou zde k vidění i delfíni.

Potápění na Sardinii

Pro potápění je obecně Sardinie velmi dobrou lokalitou. Moře je velmi bohaté na mořský život a na ostrově je nesčetné množství potápěčských škol.

Lyžování na Sardinii

Sardinie nejsou jenom pláže a moře, ale také hornaté vnitrozemí. Nejvyšším vrcholem je Punta la Marmora s výškou 1 833 m n.m. Nachází se v masivu Monti del Gennargentu. V zimě zde lze lyžovat.


Reklama

Hodnocení

Hodnocení: 2 hvězdiček / Hodnoceno: 1x