Sezóna zájezdů do exotiky začala. Oblíbené jsou first minute nabídky

20. září 2013  MediaShow.cz Pešout  Destinace  2013 zobrazení  666 slov

Slevy First minute dosahují v září několika tisíc korun na osobu. Letos se bude létat přímými charterovými lety z ČR do 13 vzdálených exotických zemí světa.

Přímé charterové lety z Česka do exotiky létají každoročně pouze v hlavní sezóně zimních dovolených tzn. od podzimu do jara (říjen - duben), kdy je v Čechách chladno a naopak daleké země lákají na teplé počasí, slunce, pláže a průzračné moře. Tentokrát se bude přímými charterovými lety z Prahy létat do Dominikánské republiky, Mexika, Kuby, Jamajky, Venezuely, na Kapverdské ostrovy, Zanzibar, Srí Lanku, Maledivy, do Senegalu, Keni, Maroka a Spojených arabských emirátů.

Reklama

Cestovní kanceláře již svou nabídku na období 2013/2014 zveřejnily. Podobně jako v letní sezóně, i u exotických zájezdů na zimu mohou zájemci koupit pobyty s výraznými slevami, protože do konce září a října nabízejí CK slevy za předčasný nákup.

First minute zájezdy

Tzv. First minute slevy v září se pohybují ve výši až 15 %, do konce října pak 7 - 10 %. Nabídka CK na First minute je velmi výhodná nejen z pohledu ceny, ale také široké nabídky termínů a hotelů. Navíc CK poskytují v rámci First minute další výhody jako nízká záloha na osobu, děti za cenu letenky apod.

Právě mnozí čeští turisté si jsou těchto výhod vědomi a nakupují zájezdy s předstihem, neboť se obávají nedostatečné nabídky na poslední chvíli, což se projevilo právě letos v létě. Průměrná cena prodaných zájezdů do exotiky by tak mohla být letos vyšší než v předchozích letech.

Z analýz naší Asociace vyplývá, že vloni vycestovalo do exotických zemí okolo 145 tis. českých občanů, z toho služeb cestovní kanceláře využilo cca 65 tis. cestujících. Nastávající sezónu zájezdů do exotiky očekáváme podobný počet turistů jako v posledním období 2012/2013, cestovní kanceláře nasmlouvaly víceméně stejné množství kapacit v destinacích, případně rozšířily nabídku o nová letoviska ve stávajících destinacích.

Nejoblíbenější je Thajsko

Nejpopulárnějším cílem z hlediska českých turistů bude i nastávající sezónu zájezdů do exotiky tradičně Thajsko, které vloni navštívilo 33 tis. českých turistů a letos by návštěvnost mohla sahat až ke 40 tisícům. Dále navštěvují Češi z exotiky nejvíce Kubu (16 tis.), Dominikánskou republiku (13 tis.) a Mexiko (9 tis.).

Oblibu si drží také africké destinace Keňa a Zanzibar, které nabízejí atraktivní kombinaci koupání v moři a zážitků safari. Stále více klientů také zamíří do luxusních destinací jako jsou Maledivy nebo Mauritius. Mezi stálicemi zájezdů za poznáním v oblasti jihovýchodní Asie budou více vyhledávány destinace jako je Srí Lanka, Kambodža, Malajsie, Filipíny nebo Myanmar.

U bližší exotiky vítězí dlouhodobě Spojené arabské emiráty a Egypt, dále Kanárské ostrovy a Maroko. Nicméně v souvislosti s Egyptem může dojít k částečnému přelivu klientů do vzdálenějších exotických zemí.


Reklama

Hodnocení

Zatím nikdo nehodnotil