Slovinsko je ideální pro koupání v moři i na lyžování v Alpách

5. červen 2011  MediaShow.cz Pešout  Destinace  4119 zobrazení  347 slov

Slovinsko je alpskou i přímořskou zemí s příjemným klimatem. Je ovšem i termálním rájem s mnoha prameny a velkým počtem lázní s welness programy.

Slovinsko je malou zemí mezi Rakouskem, Itálií, Maďarskem a Chorvatskem. Je zemí na pomezí střední Evropy a Balkánu. Má jen 1,9 milionu obyvatel. Hlavním městem je Lublaň.

Reklama

Slovinsko je krajinou s krásnou přírodou, je vysokohorským státem a i přímořskou zemé. Na malé rozloze je pro turisty toho opravdu hodně. Od Jaderského moře po Kamnické a Julské Alpy, krasové jeskyně jako je Postojna či Škocjanské nebo termální prameny Panonské nížiny.

Země je ideální pro turistiku i co se týče podnebí. Severní část Slovinska zasahuje do jižních Alp, východní oblast se nazývající se Prekmurje do Panonské nížiny a jihozápadní pobřeží zahrnuje i část Istrie.

U moře je krásné teplé slunečné počasí. Severní alpská oblast má alpské podnebí a počasí v zimě je vhodné pro lyžování. Naopak na východě je podnebí kontinentální.

Slovinsko není narozdíl od Chorvatska zemí, kam míří davy turistů lačnících po koupání v moři. Je to způsobeno zejména tím, že slovinské pobřeží je dlouhé jen 47 km. Jako letoviska jsou využívány zejména Isola a Portorož.

Ovšem Slovinsko je populární jako lázeňskou zemí, a to díky termálním pramenům. Ty se ve velkém množství nachází především na severovýchodně země, kde je mnoho lázní. Nabízejí širokou nabídku wellness programů.

Při cestě k pobřeží turisté narazí na jeden z největších jeskynních systémů na světě. Postojna Jama je 20 kilometrový systém chodeb. Nedaleko od nich se nachází středověký Predjamski hrad.

Také Slovinsko se pyšní překrásnou přírodou. Tu na severovýchodě země reprezentuje například Triglavský národní park a jezero Bled. V jeho středu stojí starobylý hrad Bled.


Reklama

Hodnocení

Hodnocení: 3.5 hvězdiček / Hodnoceno: 2x