Souostroví Seychely jsou exotickým rájem v Indickém oceánu

27. duben 2013  MediaShow.cz Pešout  Destinace  4788 zobrazení  439 slov

Seychely jsou exotickým souostrovím v Indickém oceánu. Turisty sem láká tyrkysově tmavě modrý oceán a nedotčená příroda.

Souostroví Seychely jsou exotickým rájem v Indickém oceánuSouostroví Seychely jsou exotickým rájem v Indickém oceánu

Seychely se skládají ze 115 ostrovů a patří mezi oblíbené místo pro turisty z celého světa. Oblast se vyznačuje tropickým podnebím, panenskou přírodou a překrásnými plážemi. Ty jsou charakteristické jemným bílým pískem, který je ideální pro koupání v průzračné vodě Indického oceánu.

Reklama

Dovolená na Seychelách je unikátní i tím, že díky existenci korálových útesů v této oblasti oceánu, turisté mohou využívat vynikající podmínky pro potápění. Mohou tedy sledovat podmořský svět.

Léto po celý rok

Ze Seychel jsou turisticky nejznámější tři hlavní ostrovy. Největším ostrovem je Mahé, kde leží i hlavní město Victoria s mezinárodním letištěm. Turistickou destinací jsou ještě dva sousední ostrovy - Praslin a La Digue.

Přestože Seychely patří k africkému kontinentu - nachází se v blízkosti Madagaskaru - ostrovy jsou místem blahobytu. A to zejména kvůli rozvinutému turistickému ruchu, který se vyznačuje luxusní dovolenou na Seychelách.

Není se čemu divit. Po celý rok je tu teplo - průměrné teploty se pohybují takto: od ledna do dubna zhruba 27 stupňů, pak mírnější ochlazení na 24 stupňů, teploty rostou opět od listopadu.

Toto počasí umožňuje kromě koupání ve vodách Indického oceánu i sportovní aktivity. Většina hotelů nabízí tenis, squash či fitness. Samozřejmostí jsou i lodičky, kánoe, šlapadla, windsurfing, plachtění. Kromě ideálních podmínek pro rybaření, lze na Seychleách provozovat pěší turistiku nebo hrát golf.

Praktické informace

Seychely jsou zemí, kde se hovoří francouzsky, anglicky a kreolštinou. Jezdí se zde vlevo, tedy jako v Anglii.

Co se týče dopravní obslužnosti, na ostrovech Mahé a Praslin funguje veřejná autobusová doprava. Turisté ale využívají automobily, jejichž zapůjčení zprostředkuje každý hotel. Využívat lze i taxislužbu.

Mezi ostrovy funguje doprava rychlými katamarány, navíc lze využít místní leteckou společnost Air Seychelles či helikoptéry od Helicopter Seychelles.


Reklama

Hodnocení

Zatím nikdo nehodnotil