Španělská letoviska jsou stvořená pro odpočinek u moře

28. červenec 2011  MediaShow.cz Pešout  Destinace  3941 zobrazení  404 slov

Španělská letoviska od severu k jihu jsou vyhledávanými lokalitami. Costa Brava a Costa del Maresme nad Barcelonou se ale mírně liší od Costa del Azahar směřující k Valencii.

Španělsko je zemí slunce a moře. Je vyhledávané turisty a celé pobřeží u Středozemního moře od severu k jihu patří letoviskům. Další jsou na španělských ostrovech jako jsou Baleáry (patří sem Mallorca, Menorca, Ibiza) a Kanárské ostrovy.

Reklama

Mezi nejoblíbenější španělská letoviska patří pobřeží Costa Brava, Costa del Azahar, Costa del Maresme.

Costa Brava

Costa Brava (Divoké pobřeží) je nejoblíbenější pobřeží na severovýchodě Španělska, dlouhé je přes 200 km a končí u francouzských hranic. Nacházejí se tu zejména písčité a oblázkové pláže, na severu útesy. Oblast je součástí Katalánska a končí zhruba u letoviska Blanes. Dále se tu jsou letoviska jako Lloret de Mar, Tossa de Mar či Palamós.

Jsou zde nastavěny luxusní hotely a pobřežní resort je známý především svým nočním životem. Je zde mnoho hudebních klubů a výborných restaurací, konají se plážové párty.

Costa del Maresme

Costa del Maresme (Mořské pobřeží) o délce 60 km navazuje na Costa Brava směrem k Barceloně. Chlubí se slunnými plážemi a bohatým kulturním životem.

Centrem Costa del Maresme je město Calella. Živý turistický ruch je i v dalších letoviscích, jako je Malgrat de Mar, Canet de Mar či Santa Susanna.

Costa del Azahar

Costa del Azahar (Pomerančové pobřeží) leží na jih od Barcelony směrem k Valenicii. Rozprostírá se na velkém území provincií Castellón a Valencia s letovisky Vinaròs, Peñíscola, Benicàssim, Castellón de la Plana, Sagunt, Valencia, Cullera, Gandía, Oliva.

Je tu klidnější atmosféra. Avšak i tady jsou zábavní podniky, aquaparky, pláže a moře. Navíc lze absolvovat výlety do vnitrozemí a poznávat krásu Španělska.

Jak název pobřeží napovídá, pěstují se zde pomeranče a mandarinky. I krajina je zde jiná, než na Costa Brava - méně zeleně a více vyprahlejší. Blíží se spíše k africkému prostředí a nacházejí se zde už i maurské památky.


Reklama

Hodnocení

Hodnocení: 4 hvězdiček / Hodnoceno: 1x