Španělsko láká na Costa Brava či Andalusii

14. březen 2012  MediaShow.cz Pešout  Destinace  2721 zobrazení  650 slov

Španělsko je zajímavou jižanskou zemí s mnoha letovisky. Kromě moře lákají turisty strodávná města s mnoha exotickými památkami.

Španělsko má soustředěna letoviska zejména v oblasti Costa Brava a dále pak na španělských ostrovech Baleárách a Kanárských ostrovech. Ovšem nejen v těchto turisticky nejvytíženějších lokalitách jsou lákadla. Atraktivní jsou i jiné regiony.

Reklama

Vzhledem k tomu, že Španělsko je zvyklé na turistický ruch a cizince, země má i přes pověst Španělů, jako jižanský národ, dobře organizované služby. Kam tedy zavítat.

Costa Brava

Dovolená Španělsko je pro mnohé Čechy a Slováky především Costa Brava. Přes 200 km dlouhé pobřeží na severovýchodě Španělska je skutečným rájem turistů, lačnících po moři a slunci.

Pláže jsou písečné a od hotelových komplexů nijak dalece vzdálené, písčité nebo oblázkové. Ovšem i tady jsou na plážích skalní útesy červenohnědé barvy.

Costa Brava začíná od severu u francouzských hranic až k městečku Blanes. Pak následuje Costa del Marasme. Mezi oblíbená letoviska patří jsou Tossa de Mar a Lloret de Mar. Jsou ideálními místy ideální místo pro aktivní dovolenou - nakupování, sportování, procházky po pobřežních promenádách nebo noční život.

Costa del Sol

Zájezdy Španělsko jsou vypravovány i do lokality Costa del Sol. V této oblasti se totiž lze koupat celoročně, přestože mimo léto je moře studené. Avšak hotelové komplexy s bazény ho spolehlivě nahradí.

Pro rekreační pobyty se nenabízí jen moře, ale i mnoho golfových hřišť v okolí. Turisté si navíc mohou zajet na prohlídku nějakých památek, přestože doba cestováním autem může trvat až dvě hodiny.

Nabízí se navštívit Alhambru se zahradami, mešitu v Cordobě nebo jeskyně Nerja s historickými malbami. Exotická je i možnost navštívit španělské enklávy v Africe, pokud turisty omrzí klasické Šapnělsko.

A pokud by vás omrzelo klasické Španělsko, za tři hodiny se můžete dostat do švýcarských enkláv v Africe. Budete-li chtít zajet na hory, můžete se vydat buď do Sierry Moreny nebo Sierry Segury.

Andalusie

Andalusie je největším španělským regionem, nachází se na samém jihu Šapnělska. I sem se vypravuji zájezdy last minute Španělsko .

Andalusie nabízí bezmála všechno, na co si turista vzpomene. Samozřejmostí jsou písčité pláže, křivolaké uličky městeček, kde se zastavil čas. Ale i zasněžené vrcholy hor.

Poloha kraje je totiž pro toto všechno ideální. Region je vklíněn mezi pohořími Sierra Morena, Cordilerra Beatica a Sierra Nevada. Mezi nimi se klikatí úrodné údolí řeky Guadalquivir. I počasí je zde velmi různorodé - jsou zde oblasti nejdeštivější a zároveň nejvyprahlejší.


Reklama

Hodnocení

Zatím nikdo nehodnotil