Španělsko - oblast Levanta a Valencia (I.) - Přípravy na cestu

9. duben 2007  Redakce MS   Destinace  4291 zobrazení  466 slov

Cestopis o putování po středomořském pobřeží v oblasti Levanta (pod Katalánskem). Popisuje se celé pobřeží od Vinarosu, Castellón, Sagunto až po třetí největší španělské město - Valencia. Detailní popis a historie regionu.

Cestoval jsem autobusem a vlakem v termínu od 31. srpna do 9. září 2001.

Reklama

regiony Španělska, foto: archiv MediaShow

Jak jsem dospěl k uskutečnění cesty

Nápad vydat se do Španělska a objevovat tuhle velkou evropskou zemi mě napadlo tak nějak v průběhu prvních dvou měsíců roku 2001. Zatoužil jsem poznat jihozápad Evropy a de facto navázat na mou dovolenou u moře, ve španělském letovisku Pineda de Mar na Costa Brava z roku 1995, kdy jsem v zemi býčích zápasů a flamenca byl poprvé.

Už tehdy mě tato země okouzlila natolik, že jsem ji každému vřele doporučoval. Líbilo se mi Středozemní moře, v jehož velkých vlnách jsem se "topil", objevoval jsem do té doby pro mě neznámé prostředí, okusil místní kuchyni a na vlastní oči shlédl Barcelonu.

Učarovala mě, jako vše ostatní. A právě proto jsem chtěl Španělsko znovu vidět. Po šesti letech. Ale jinak. A víc.

Celý výlet jsem naplánoval jako putování po zemi, s tím, že si pronajmeme od cestovní kanceláře bungalov, zaplatíme si dopravu do našeho střediska - výchozího bodu našich cest a vše ostatní si budeme zařizovat soukromě.

Usoudili jsme, tedy já a Lenka, že nejideálnější bude vyjet "za hranice všedních dnů" na přelomu srpna a září. Ve Španělsku by už měly opadnout vysoké teploty a také hlavní turistická sezóna bude ve své poslední fázi. Rovněž nám to oběma termínově vyhovovalo, takže už zbývalo jen obstarat vše ostatní - dopravce a bungalov od cestovní kanceláře.

Když jsem studoval mapu španělského středomořského pobřeží, zjistil jsem, že nejlepší bude se vyhnout Barceloně a celé oblasti nad ní, neboť už jsem ji viděl a zavítat na jih.

Právě oblast kolem Valencie a vlastní město mě přitahovalo natolik, že jsem se rozhodl pro letovisko Peňiscola na Costa del Azahar. Vlastně mi to nic neříkalo a sám bych na to nepřišel, kdyby Lenka jednoho dne nepřišla s tímto návrhem.

Prý jí to bylo doporučeno, a že je tam moc hezky. Souhlasil jsem, proč ne. Zároveň mi Lenka sdělila cestovní kancelář, s kterou se vydáme na naše putování.


Reklama

Hodnocení

Hodnocení: 5 hvězdiček / Hodnoceno: 1x