Švýcarsko je turistickým rájem v nitru Alp

21. červen 2011  MediaShow.cz Pešout  Destinace  2729 zobrazení  370 slov

Švýcarsko je rájem zimních sportů a nabízí úchvatné alpské scenérie. Jezera a města jsou vysoko položena a v letní sezoně jsou ideální k bližšímu poznání.

Švýcarská konfederace je složena z 26 kantonů a má 7,92 milionů obyvatel, z toho je pětina cizinců. Švýcarsko je rozděleno na tři jazykové oblasti - německou, italskou a francouzskou. Hlavním městem je Bern.

Reklama

Švýcarsko je alpskou vnitrozemskou zemí, která byla vždy považována za luxusní destinaci vyhledávanou bohatšími lidmi. Alpské vrcholy jsou v zemi vyšší než v Rakousku, do země se jezdí především v zimě kvli lyžování. Avšak i jarní a letní období je pro mnohé turisty atraktivní.

Turisté se ve Švýcarsku mohou cítit bezpečně, země je udržovaná a servis pro cestovatele je v perfektním stavu. Mnohá střediska fungují jako lázně s kvalitními hotely.

V letním období Švýcarsko nabízí především turistické trasy pro pěší výlety po hřebenech hor. Zajímavá je i cykloturistika, avšak jen pro zdatné cyklisty. Terén je opravdu náročný. Zrádné je navíc často nepříznivé počasí a i v parném létě je na vrcholech dosahujících výšek až tří tisíc metrů nad mořem chladno.

Švýcarsko je především zemí lyžování. Nejznámějšími horskými oblastmi jsou Bernese Oberland, Graubunden a Valais, Jungfrau Region, St. Moritz a Saas Fee.

Turisticky atraktivními jsou města: Appenzell, Basilej (Basel), Bellinzona, Bern, Brig, Curych (Zürich), Chur, Davos, Fribourg, Interlaken, Lausanne, Lugano, Luzern, Montreux, Neuchatel, Neuenburg, Schaffhausen, Sion, Solothurn, St. Gallen, St. Moritz, Winterthur, Zermatt, Ženeva (Genf)

Švýcarsko má atraktivní dopravní síť. Je to země železnice a tunelů, dálnic a horských silnic, které mají velké převýšení a serpentiny se průsmyky šplhají do velkých výšek.

Zajímavá švýcarská místa: Bodamské jezero (Bodensee), Regiony Eiger, Mönch a Jungfrau, Engadin, Jura, Luganské jezero (Lago di Lugano), Neuchatelské jezero, Region Heidiland, Švýcarský národní park, Údolí sýru Gruyére, Údolí Emmental, Údolí řeky Rhone, Vierwaldstättské jezero, Walliské Alpy, Ženevské jezero (Lac Léman)


Reklama

Hodnocení

Zatím nikdo nehodnotil