Tipy na dovolenou: španělské a řecké ostrovy

21. květen 2012  Roman Beneš  Destinace  2516 zobrazení  528 slov

PR. Každé léto se tisíce lidí vydávají za teplem, sluníčkem a mořem na dovolenou do zahraničí. I letos se určitě spousta z nás vypraví na oblíbené řecké či španělské ostrovy.

Každé léto se tisíce lidí vydávají za teplem, sluníčkem a mořem na dovolenou do zahraničí. Už více jak dvacet let můžeme svobodně cestovat po celém světě a právě zahraniční destinace jsou v letních měsících velmi vyhledávané. Dominují přitom stále stejné oblasti, nejvíce Čechů volí Chorvatsko, Řecko a jeho ostrovy, Itálii či Španělsko.

Zmíněné země totiž nabízejí přesně to, co od dovolené u moře očekáváme. V létě zde panuje nádherné počasí, kdy venkovní teploty většinou přesahují třicet stupňů, moře je poměrně čisté a teplé. K dokonalé dovolené patří také komfort a kvalitní služby, což právě země typu Španělsko či Itálie dokáží nabídnout.

Španělsko - Andalusie a ostrovy

Pokud se podíváme konkrétně na Španielsko, pak zjistíme, že je zde několik turisticky atraktivních destinací, které nás mohou při volbě letní dovolené zaujmout. Mezi nejnavštěvovanější oblasti této jihoevropské země patří Andalusie, kde se nacházejí zřejmě nejznámější španělské pláže a letoviska. Většina lidí, která zemi navštíví, se pohybuje v letoviscích Costa del Sol či Costa Tropical. Španělsko však také láká na své ostrovy. Příjemným místem pro dovolenou se tak může stát například Mallorca, největší z Baleárských ostrovů, který nabízí nejen příjemné a slunečné pláže, ale také možnost výletů do hor. Na Mallorce se dá prožít skvělá dovolená už jen proto, že zde přes léto prakticky neprší a převažují horké slunečné dny. Kromě Mallorcy je mimořádně příjemnou destinací také Ibiza. I tento ostrov patří do Baleárského souostroví a pobaví se zde především mladší generace, neboť ostrov přes léto žije, je zde mnoho diskoték a jeden večírek se střídá s druhým.

Doporučujeme:

Zaobstarajte si na dovolenku nové hip hop oblečenie.

Řecký ostrov Rhodos

Kdo už ve Španělsku byl a chce poznat něco nového, ten může zvolit třeba Řecko, konkrétně jeden z jeho ostrovů Rodos. Ostrov Rhodos se nachází v Egejském moři. Mezi turisty je oblíben nejen díky skvělým plážím, které jsou rozprostřeny po celém pobřeží, ale také díky rozmanitému prostředí, které si užijí i aktivní lidé.

Komerční sděleníHodnocení

Hodnocení: 5 hvězdiček / Hodnoceno: 1x