Tipy na nejlepší rakouská zimní střediska, která jsou dostupná pro české občany

25. únor 2016  PR   Destinace  2076 zobrazení  491 slov

PR. Sněhové podmínky jsou na českých horách v letošním roce všelijaké. Ani umělé zasněžování často nepomáhá a některé sjezdovky jsou tak buď zcela zavřené, nebo jsou v provozu ve výrazně zkrácených délkách. Pokud si chcete pořádně zalyžovat, je možná lepší si zajet do ciziny. V Rakousku najdete skvělé podmínky a řadu TOP středisek, v jejichž blízkosti se můžete i celkem levně ubytovat.

Zdroj: booknassfeld.czZdroj: booknassfeld.cz

 

Nejvíce špičkových středisek je v Tirolsku

Mezi dlouhodobou špičku patří zimní střediska v Tirolsku. Lyžaři vůbec nejlépe hodnotí Ischgl, který krom desítek kilometrů sjezdovek nabízí i spoustu ubytovacích kapacit. Drobnou nevýhodou může být přeci jen poměrně vysoká cena.

V oblasti kromě Ischglu stojí za návštěvu také například Mayrhofen a samozřejmě Kitzbühel, známé středisko, kde se každý rok pořádají i závody Světového poháru ve sjezdovém lyžování. Už tento fakt ukazuje, že jde o špičkové středisko, které nezklame ani profesionální lyžaře.

Za lyžemi do Korutan

Kromě Tirolska patří aktuálně do TOP 10 hodnocení zimních středisek také korutanský Nassfeld. Dovolená v Nassfeldu má pro Čechy zvláštní kouzlo. Mohou zde totiž najít velmi kvalitní a přitom cenově dostupné zázemí.

Středisko Nassfeld nabízí kvalitní ubytování v apartmánech

Proč je pro našince Nassfeld ideální? Přímo ve městě totiž pronajímá apartmány český majitel. Nabízí možnost ubytování v celkem 19 prostorných apartmánech, které leží jen kousek od sjezdovek. S personálem můžete klidně mluvit česky, není zapotřebí umět cizí jazyk, abyste se na ubytování dohodli.

Nasffeld se dere do popředí oblíbených zimních středisek i z dalších důvodů. Oblast je známá tím, že je vůbec nejslunečnější v celém Rakousku. Sluníčko zde svítí až 300 dnů v roce. Podmínky k lyžování jsou přitom perfektní, a to ještě dlouho po skončení hlavní sezony. Celkem v Nassfeldu najdete více než 100 kilometrů sjezdových tratí.

Dovolená v Rakousku je nezapomenutelným zážitkem pro každého milovníka lyžování. Pokud navíc zvolíte ubytování v Nassfeldu v apartmánech českého majitele, můžete se během odpočinku podívat na vysílání českých TV kanálů přímo na pokoji, nebo brouzdat zdarma po internetu. Detailní informace o apartmánech s českým zázemím najdete na webu BookNassfeld.cz.

Pokud upřednostníte jinou lokalitu, pak vězte, že do TOP 10 rakouských středisek patří například také Saalbach a Flachau. Obě se nacházejí v Salcbursku.


Autor: PRHodnocení

Zatím nikdo nehodnotil