Tunisko je civilizovaná levná země v exotické Africe

15. červen 2011  MediaShow.cz Pešout  Destinace  2873 zobrazení  431 slov

Tunisko je arabskou zemí žijící z turistiky. Kromě moře se z hotelových komplexů jezdí na výlety na římské památky či do pouště Sahara.

Tunisko je převážně muslimský stát v severní Africe. Avšak z pohledu arabského světa je velmi liberální země.

Reklama

Poloha země je pouhých 150 km od Sicílie. Sousedí na západě s Alžírskem, na jihovýchodě s Libyí a ze severovýchodu a severu je omýváno Středozemním mořem.

Hlavním městem je Tunis. Významným pohořím je masiv Dorsale, který je pokračováním pohoří Atlas. Severní části země vévodí náhorní pláně a úrodné údolí řeky Medjerda.

Tunisko leží v subtropickém pásu. Horké suché léto zde trvá od května do října. Zimní období je mírné, chladné proudy z Atlantiku přináší vítr a déšť. V severních částech země je i jaro a podzim, ale mnohem kratší než v Evropě.

Pro Evropany je Tunisko turistickou destinací. Na ostrov Djerba se létá celý rok, i v lednu je na něm příjemně. Turisticky zajímavé oblasti se rozkládají kolem 35. rovnoběžky, tedy ve stejné zeměpisné šířce jako třeba Kréta nebo Kypr.

Tunisko je pro Středoevropana exotická a bezpečná arabská země. Nedopuručuje se ale do země létat s velmi malými dětmi. Mnohé může potkat průjmové onemocnění.

Rozmístění tuniských letišť je kolem nejatraktivnějších turistických zón, jsou to Tunis, Monastir, Djerba. I když je Tunisko rozlohou velká země, do hotelů jsou turisté autobusy sváženi za krátký čas.

Kriminalita v Tunisku je nízká. Avšak by turistu nemělo překvapit, že země je policejní stát. Na každé třetí křižovatce stojí policejní hlídka. Ta však vůbec nekontrolují turisty.

V Tunisku také nelze z hotelu podnikat dlouhé klidné pěší procházky na exotická místa. Hotely jsou většinou uspořádané do komplexů a na zajímavá místa je pěšky hodně daleko. Také je ale nutné zmínit, že v Tunisku je na plážích příliš jemný písek, který kalí vodu - není tak čisté.

Do Tuniska se létá kromě moře i za Saharou. Jsou tu nekonečné duny z tak jemného písku, které protečou prsty jako voda. V zemi jsou i hojně navštěvované římské památky, jeko jsou Kartágo, Dougga, El Jem a jeho koloseum.


Reklama

Hodnocení

Hodnocení: 4 hvězdiček / Hodnoceno: 1x