Tunisko jsou kromě moře i památky a africko-arabská exotika

29. leden 2012  MediaShow.cz Pešout  Destinace  2411 zobrazení  778 slov

Tunisko se může kromě afrického slunce pochlubit i historickými památkami. Dovolená v této destinaci je navíc díky arabskému světu velmi exotická.

Tunisko patřilo mezi turisticky vyhledávanjé arabské země v Africe a přestože kvůli tzv. arabskému jaru na začátku roku 2011 se příliv turistů do země snížil, v současnosti není důvod do Tuniska nezavítat.

Reklama

Dovolená Tunisko je exotická především tím, že se jedná o africkou zemi, která je ale arabská, přitom má blízko k Evropě. V Tunisku je stále živý islám, lze v této zemí vidět spěchající lidi do mešit, kteří se v nich až pětkrát denně modlí. Přesto Tunisko je liberární zemí a náboženství zde není příkazem.

Turisté do Tuniska míří především kvůli slunci, plážím, moři a tzv. dovoleným all inclusive. Charakteristické jsou uzabřené ubytovací resorty, ve kterých je všechno - od pokojů, bazénů, restauraci, barů. Do komplexů přijíždějí i trhovci, takže si lze vyzkoušet smlouvání.

Nejvíce letovisek se nachází na severu Tuniska. Odtud se pak vypravují výlety buď do skutečné pouště, nebo do měst - například hlasvního města Tunisu.

Zájezdy Tunisko lákají, kromě moře, i na výlet do pouště a projížďku na opravdových velbloudech. Zaměřme se ale na památky, které stojí za to, aby byly navštíveny.

Při pobytu v některém z tuniských letovisek je vhodné navštívit Kartágo, Sidi Bou Said, Tunis či Hammamet. Last minute Tunisko často tato místa nabízí.

Kartágo, Sidi Bou Said

V Kartágu si lze připomenout krvavé punské války. Sidi Bou Said je městečko, kde se natáčela Angelika. Port el Kantaoui je jakoby se nacházelo na Francouzské riviéře.

Kartágo má strategickou polohu u pobřeží Středozemního moře. Kdysi Kartágincům tato pevnost umožnila vybudovat pomocí dobyvatelských válek velmoc soupeřící s Římem.

Sidi Bou Said je modrobílé městečko. V jeho uličkách se natáčely některé scény ze známého filmu Angelika a sultán, mimochodem dům Angeliky dnes slouží jako Muzeum hudby.

Sidi Bou Said, ležící zhruba 17 kilometrů od Tunisu na skále tyčící se nad mořem, se v současnosti považuje již spíše za další předměstí hlavního města. Městečko je známé hlavně kvůli nezaměnitelné modrobílé andaluské architektuře, bíle natřeným domkům s modrými obloukovými dveřmi a vraty, orientálními mřížemi na oknech a kupolemi na domech.

Sousse, Port El Kantaoui, Hammamet

Třetí největší tuniské město Sousse patří mezi hojně navštěvovaná přímořská letoviska. Pokud turisté nechtějí trávit čas jen na pláži či u bazénu, navštěvuje se místní Medina.

Medina v Sousse, staré arabské město postavené v 9. století našeho letopočtu, je hned po Medině v hlavním městě druhou nejkrásnější a nejzachovalejší v zemi. Kolem dokola se táhnou vysoké hradby, v jejichž zdech se nachází 24 mešit a prakticky nekonečné množství krámků.

Bohatší klientela míří do Port El Kantaoui, zhruba 10 kilometrů od letoviska Sousse. Vzorem pro vybudování tohoto přímořského střediska, které vzniklo v 70. letech 20. století, připomínám světa znalým turistům letovisko vystřižené jako z Francouzské riviéry. Centrem je přístav Port El Kantaoui, ve kterém jsou ukotveny desítky luxusních jachet, a to hned vedle klasickýh rybářských lodí.

Další oblastí je Hammamet. Zdejší nekonečné a čisté pláže i hotelové komplexy jsou vyhlášené.


Reklama

Hodnocení

Zatím nikdo nehodnotil