Turecká a Egejská riviéra se chlubí písečnými plážemi

6. prosinec 2011  MediaShow.cz Pešout  Destinace  2990 zobrazení  347 slov

Do Turecka se cestuje zejména kvůli památkám a moři. Mezi nejoblíbenější destinace patří zejména Turecká riviéra a Egejská riviéra.

Turecko je velkou asijskou zemí, menší část se ale nachází v Evropě. A jakoby tyto "paradoxy" se prolínaly Tureckem i v jiných oblastech. Je to arabská země, ale současně republikou s evropskými prvky. Je to hornatá země s drsnými pohořími, ale i s luxusním pobřežím u Středozemního moře.

Reklama

A právě tato oblast je turisty nejvyhledávanější. Tureckou riviérou se obvykle rozumí oblast na pobřeží Středozemního moře mezi městy Antalya a Alanya. Dále se riviéra označuje oblast jako je Kemer nebo Finike.

Turecká riviéra je atraktivní dlouhými písečnými plážemi. Ty se táhnou i desítky kilometrů. Letoviska jsou navíc rájem pro rodiny s dětmi. Nachází se tu mnoho hotelových komplexů, a to od luxusních pěti hvězdičkových hotelů až po menší penziony.

Dovolená Turecko je o to pohodovější, že oblast má kromě nádherných pláží rovněž vhodné klima. Turecká riviéra se chlubí velkým množstvím památek. Mezi významné patří zejména ty z antiky, nacházejí se například ve městech Side, Aspendos nebo Perge.

Egejská riviéra

Zájezdy Turecko se vypravují i na Egejskou riviéru. Ta je na jihozápadě Turecka na rozhraní Egejského a Středozemního moře. Tato oblast je známa tyrkysově modrým mořem a horskými masivy.

Egejská riviéra je zajímavá i tím, že sousedí s řeckými ostrovy. Tato oblast je vhodná pro milovníky vodních radovánek a antické historie. Egejská riviéra není tolik známá jako Turecká riviéra, ale patří mezi oblíbené destinace.

Dovolená v Turecku

Do Turecka se na dovolenou létá především od jara do podzimu. Vybírat si lze z mnoha zájezdů last minute Turecko.


Reklama

Hodnocení

Zatím nikdo nehodnotil