Turecko je exotika na dosah

22. květen 2012  Roman Beneš  Destinace  2157 zobrazení  537 slov

PR. Turecko patří mezi oblíbené destinace, kam se ročně vypraví tisíce středoevropanů. Tato nádherná a pro turisty nesmírně atraktivní země láká na mnoho přírodních i kulturních památek.

Turecko patří mezi oblíbené destinace, kam se ročně vypraví tisíce středoevropanů. Tato nádherná a pro turisty nesmírně atraktivní země láká na mnoho přírodních i kulturních památek.

Lákavá poloha

Už jen poloha Turecka je velmi zajímavá. Země se totiž rozkládá na dvou kontinentech - dělí se na evropskou a asijskou část. Dochází zde tak ke střetu dvou civilizací. Turecko je muslimskou zemí, je zde tudíž odlišná kultura, což je pro našince exotické. Dá se vlastně říci, že Turecko je nejbližší exotickou zemí, kterou můžeme navštívit. I proto je dovolená Turecko mimořádně atraktivní.

Doporučujeme:

Lacná dovolenka Turecko.

Aktuálne last minute dovolenky.

Last minute Turecko

Dovolená v Turecku se dá naplánovat nejen v klasické období, tedy v červenci či srpnu, mnoho lidí sem jezdí už od počátku jara, turisté jsou však k vidění i v podzimním čase, kdy už u nás panují nepříliš příznivé klimatické podmínky. Hodně oblíbené jsou last minute dovolené v Turecku, kdy all inclusive pobyt na čtrnáct dní vyjde třeba jen na deset tisíc korun na osobu, což je během hlavní sezony a u klasických pobytů prakticky nemožné. Turecko je poměrně dosti daleko, součástí pobytových zájezdů tak bývají i letenky, neboť autobusová či automobilová doprava by byla značně nepraktická a hodně úmorná.

Doporučujeme:

Kúpte si nové oblečenie na dovolenku.

Známé riviéry

Turecko má velmi dobrou polohu pro turisty, je totiž obklopeno několika moři - Egejským, Černým, Marmarským a Středozemním. Je to poznat i na velkém množství letovisek. Některá letoviska už dnes zcela běžně dosahují kvalit jihoevropských zemí, což je pro naše turisty velmi důležité. Při výběru dovolené v Turecku je třeba si dát pozor na to, kam jedeme, kvality hotelů a letovisek se přeci jen mohou v různých oblastech dost lišit.

Turisté v Turecku upřednostňují především dvě oblasti. První je Turecká riviéra, druhou pak Egejská riviéra. Na obou místech se mohou těšit z výborných klimatických podmínek, od března do pozdního podzimu zde panuje teplé počasí. Poměrně dobrou kvalitu mají i zdejší moře. Na návštěvníky zde čekají upravené pláže, které jsou převážně písčité nebo kamenité.

Komerční sděleníHodnocení

Hodnocení: 4.33 hvězdiček / Hodnoceno: 3x