V letošní zimní sezóně budou poprvé jezdit linkové autobusy až do Alp

22. říjen 2013  MediaShow.cz Pešout  Destinace  2399 zobrazení  446 slov

V zimní sezóně 2013/2014 bude Student Agency nově zajišťovat dopravu do lyžařských středisek v Rakousku a Itálii. První turnusy odjíždí již v prosinci, cestovní kanceláře této nabídky využijí.

Autobusy Student Agency buou jezdit až do Alp. Foto: archiv Busportal.czAutobusy Student Agency buou jezdit až do Alp. Foto: archiv Busportal.cz

Členská cestovní kancelář a autobusový dopravce Student Agency reaguje svou nabídkou pravidelných autobusových linek do lyžařských středisek Rakouska a Itálie na stoupající počet individuálních lyžařů, což ukázala loňská sezóna.

Reklama

"Můžeme potvrdit, že vybraná cílová lyžařská střediska patří u českých turistů mezi nejoblíbenější. V Rakousku se jedná o střediska Maishofen, Saalbach, Hinterglemm, Zell am See a Kaprun. V Itálii jsou nejvíce navštěvovány lokality Arabba, Marmolada, Val di Fassa, Val di Fiemme, Folgarida, Madonna di Campligio, Pinzolo a Passo Tonale," sdělila Kateřina Petříčková, tajemník z Asociace českých cestovních kanceláří (AČCK).

Tato nabídka rozšiřuje možnosti cestování a zpestřuje služby pro individuální klientelu. Cestovní kanceláře ji jistě využijí jak v případě provizního prodeje jízdenek v rámci nabídky ubytování pro individuály, tak i při organizovaných zájezdech, u kterých cestovní kanceláře naplní kapacitu svého autobusu.

"Nejen ve spolupráci s cestovními kancelářemi předpokládáme úspěšné zavedení této novinky. Nabídky využijí také individuální turisté, kteří nechtějí cestovat vlastním vozem, např. starší lidé nebo skupinky lyžařů, kteří si chtějí naplno užít apres-ski program, a to zejména do Itáli," uvedla Kateřina Petříčková.

"Do Rakouska se na týdenní pobyty jezdí v menší míře, neboť krátká dojezdová vzdálenost z ČR láká k prodlouženým víkendům a zkráceným pobytům. U týdenních pobytů od soboty do soboty zpozorovaly cestovní kanceláře v posledních letech klesající zájem ze strany české klientely. Termíny jak letních, tak i zimních dovolených se zkracují," dodala Kateřina Petříčková z AČCK.

V loňské zimě 2012/2013 vycestovali Češi na lyže v počtu 915 tisíc v rámci České republiky a cca 580 tis. do zahraničí. Výrazně nejvyšší prodeje zaznamenaly cestovní kanceláře u pobytů do Itálie a Rakouska. Mezi těmito dvěma a ostatními destinacemi je zásadní rozdíl v poptávce, neboť u lyžařských destinací Švýcarsko a Francie se projevuje nejvyšší průměrná cena zájezdů.


Reklama

Hodnocení

Zatím nikdo nehodnotil