Vyjednejte si kompenzaci za zpoždění letu

25. říjen 2012  MediaShow.cz Pešout  Destinace  3269 zobrazení  466 slov

Letecká přeprava je v současnosti velmi rozvinutá. Na ní jsou navázány další služby pro cestující a dokonce lze dosáhnout i kompenzace za zpožděný či zcela zrušený let.

Možná to ani nevíte, ale pokud jste letěli a váš let byl výrazně zpožděn či dokonce zrušen, máte jako cestující nárok na odškodnění za zpožděný let. To platí i u přesměrování letu nebo pokud vám byl odepřen nástup na palubu letadla. Evropská legislativa umožňuje získat od letecké společnosti finanční kompenzaci ve výši 250 – 600 euro v závislosti na délce letu.

Reklama

Princip služby od Click2Claim funguje tak, že na webových stránkách firmy se vyplní žádost o kompenzaci. Stačí kliknout na jednu z pěti možností a vyplnit formulář.

Zpožděný let či zrušený let

Mezi možnosti patří: let měl zpoždění, let byl zrušený, let byl přesměrovaný, byl odepřen nástup, snížení přepravní třídy.

Dále to funguje tak, že zdarma pracovníci Click2Claim nejprve zdarma ověří, zda se na problémy letu vztahují podmínky finanční kompenzace. Po vyplnění první části formuláře se zadavatel, resp. cestující dozví, zda má nárok na kompenzaci, případně v jaké výši.

Pokud ano a na daný let se vztahuje jedna z pěti možností, je nutné vyplnit i zbývající části formuláře. Před odesláním všech údajů si zákazník může vybrat způsob platby, který je nejvíce vyhovující.

Princip služby

Pro lepší představu: Služby jsou hrazeny formou provize z vymožené částky. Vzhledem k tomu, že Click2Claim je vždy na straně klienta a má dlouholeté zkušenosti z airline businessu, pracovníci znají "kličky" leteckých společností. Další nespornou výhodou je individuální řešení pro korporátní klienty, tedy pro cestovní kanceláře.

Rovněž Click2Claim má nejaktuálnější informace o leteckém provozu, zná tedy aktuální zpoždění. Na základě těchto informací společnost tvoří statistiku nejlepších dopravců a nabízí mnoho dalších služeb.

Společnost Click2Claim s.r.o. je provozovatelem portálu Click2Claim, jenž je specializován na řešení nepravidelností v letecké a železniční přepravě. Byla založena v roce 2010 převážně odborníky z řad bývalých pracovníků leteckých společností.


Reklama

Hodnocení

Zatím nikdo nehodnotil