Vyjeďte si na podzim do teplých krajin: S obytným vozem a karavanem dojedete až k moři

11. říjen 2014  Roman Beneš  Destinace  6330 zobrazení  708 slov

PR. Že už skončila sezona dovolených a cestu k moři tak musíte nechat na příští rok? Ale kdeže. I v říjnu se dá jet za teplem. Stačí mít k dispozici obytný vůz či auto s karavanem.

Vyjeďte si na podzim do teplých krajin: S obytným vozem a karavanem dojedete až k mořiVyjeďte si na podzim do teplých krajin: S obytným vozem a karavanem dojedete až k moři

U nás už sice nepanuje zrovna teplé počasí, ovšem v jihoevropských zemích jsou stále příjemné podmínky. I v říjnu se tak dá jet na dovolenou, během níž si užijete koupání v moři, slunění. Cestování na podzim dokonce přináší nesporné výhody.

Výhody podzimní dovolené

Ano, možná už se nedočkáte teplot přes třicet stupňů Celsia, ale aspoň se nespálíte a sluníčko na vaši pokožku nebude mít tak negativní vliv. Pokud si ale v říjnu zajedete do Chorvatska, Itálie nebo jižní Francie, rozhodně se můžete těšit na příjemné klimatické podmínky.

Velkou výhodou, kterou zcela jistě mnozí z vás ocení, je fakt, že turistické destinace už během podzimu nejsou zdaleka tak plné jako v hlavní sezoně. Nemusíte se tak mačkat v davu turistů, kamkoliv se vydáte. Na plážích si v poklidu najdete své místečko, aniž by vás někdo rušil. To, že už nejsou tak často upravované, nemůže být na škodu.

Jak se do teplých krajin dostat?

Máte rádi cestování po vlastní ose, kdy si zvolíte trasu a místo pobytu? Pak vězte, že pro cestování do teplých krajin je nejlepší zvolit karavan či obytné auto. Obytná auta a karavany nabízejí dostatečný komfort. Nemusíte řešit ani případné ubytování, v klidu se vyspíte přímo uvnitř auta.

Obytná auta a karavany samozřejmě nejsou levnou záležitostí. Využít je jednou, dvakrát za rok není dostatečným důvodem k tomu, abyste do nich investovali. Jak to tedy vyřešit? Využijte služeb společnosti Caravan Centrum HYKRO, která funguje jako půjčovna karavanů a obytných vozů. Pronájem obytného auta na dovolenou se vyplatí. A to zvláště tehdy, pojedete-li s celou rodinou či přáteli. Stejná cesta do Chorvatska či Itálie by vás vyšla dráž, pokud byste jeli autobusem, případně dokonce letěli letadlem.

Kam s obytným autem dojedete?

S obytným autem se dá dojet prakticky kamkoliv v Evropě. Za pár hodin jste na chorvatském pobřeží. Cesta do jižní Itálie, Francie či třeba Španělska je sice na delší dobu, pokud ale jedete v dobře vybaveném obytném autě či s prostorným karavanem, není cestování do vzdálenějších destinací tak únavné, jako kdybyste jeli v běžném osobním vozidle.

Chcete-li na podzim k moři, doporučuji Chorvatsko či Itálii. Velmi dobrou destinací je také Černá Hora, kde jsou podmínky pro turisty na stále vyšší úrovni. Navíc ani do Černé Hory to není nijak extrémně daleko.

Těm z vás, kteří chtějí podniknout spíše delší cestu, klidně i na několik týdnů, bych pak na říjen či listopad doporučil kromě jižní Francie a Itálie také Španělsko. Během cesty do těchto zemí máte možnost zajet si ke spoustě kulturních a historických památek a dalších zajímavých míst. Vaše podzimní dovolená tak bude opravdu jedinečná. A to i díky obytnému vozu, který si půjčíte od Caravan Centrum HYKRO. O možnosti pronájmu karavanu či obytného vozu, případně nákupu nového vozidla, se dozvíte na webových stránkách www.hykro.cz.

Komerční sdělení

-pla-Hodnocení

Hodnocení: 3.33 hvězdiček / Hodnoceno: 18x