Záplavy v bulharském letovisku Varna neohrožují dovolené českých turistů, tvrdí AČCKA

20. červen 2014  MediaShow.cz Pešout  Destinace  2259 zobrazení  401 slov

Záplavy v bulharském letovisku Varna neohrožují dovolené českých turistů, kteří pobývají převážně na Zlatých píscích a Slunečném pobřeží. Tvrdí to Asociace českých cestovních kanceláří.

Bulharskou Varnu postihly silné záplavy. Foto: archiv Wikipedia.orgBulharskou Varnu postihly silné záplavy. Foto: archiv Wikipedia.org

Přívalový déšť, který vyvolal povodně, zasáhl zejména oblast černomořského letoviska Varna. Letovisko Varna patří v Bulharsku spíše mezi okrajové cílové destinace českých turistů.

Reklama

Na Zlatých píscích a Slunečném pobřeží hlásí delegáti cestovních kanceláří pouze deštivé počasí a mírné ochlazení. Dovolená českých turistů však není nijak ohrožena, turisté ke změně počasí přistupují "sportovně".

"Delegáti českých cestovních kanceláří nabízejí a organizují pro klienty fakultativní výlety, aby pobyt mohli trávit i jinak než na pláži. Současné předpovědi již prognózují od neděle slunečné počasí," sdělila Kateřina Petříčková, tajemník Asociace českých cestovních kanceláří a agentur.

Cestovní kanceláře nemají hlášena ani žádná omezení letecké dopravy na letišti ve Varně. Letiště se na chází na druhé straně města, než zaplavená oblast Asparuhovo, a jsou od sebe vzdálené více jak 13 km.

Bulharsko v loňském roce navštívilo celkem 115 tis. českých turistů. Nejoblíbenějšími letovisky jsou Zlaté písky, Primorsko, Slunečné pobřeží a Burgas.

Zájezdy do Bulharska se potýkají každým rokem s určitými výkyvy zájmu českých turistů. Zatímco v roce 2012 Bulharsko zaznamenalo nárůst počtu českých turistů ve výši 78 %, v roce 2013 se setkalo naopak s poklesem ve výši 28 %. V letošním roce je zájem o Bulharsko vyšší oproti loňsku, mezi leteckými zájezdy letos vede právě Řecko, Turecko a Bulharsko.

Průměrná cena prodaného zájezdu do Bulharska se zvýšila z 12 tis. Kč z loňského roku a dosahuje téměř 14 tis. Kč. Toto zvýšení si vysvětlujeme zájmem o kvalitnější služby, zejména o stravování formou all inclusive.


Reklama

Hodnocení

Zatím nikdo nehodnotil