Získat kapitánský průkaz není vůbec složité. Stačí absolvovat kurz

20. květen 2013  MediaShow.cz Pešout  Destinace  3087 zobrazení  524 slov

Získat kapitánský průkaz na loď či placehtnici nenízcela nemožné. Stačí absolvovat kurz a poté složit kapitánské zkoušky.

Získat kapitánský průkaz není vůbec složité. Stačí absolvovat kurzZískat kapitánský průkaz není vůbec složité. Stačí absolvovat kurz

Možná to ani nevíte, ale je opravdu rozdíl řídit loď na řece a loď na moři. To platí i o plachetnici. Pokud chcete být tím, kdo loď či plachetnici bude řídit, rozhodněte se pro kapitánský kurz. Díky němu totiž získáte kapitánský průkaz.

Reklama

A poté už můžete řídit loď pro vnitrozemskou či námořní plavbu, neboť průkaz opravňuje k řízení motorové lodě. Při absolvování kurzu pro plachetnici můžete navíc řídit i tento typ plavidla.

Kdo chce absolvovat kapitánské kurzy. Jsou čtyři základní: loď na řece - VMP (oficiální název tohoto oprávnění je "Vůdce malého plavidla"), loď na moři, plachetnice na řece, plachetnice na moři.

Příprava na kapitánské zkoušky

Při techto kurzech se jedná o teoretické a praktické kurzy s přípravou na kapitánské zkoušky. Třeba průkaz s mezinárodní platností lze získat přímo v Česku. Zkoušky se skládají před Státní plavební správou, která průkaz vydá.

Kurzy vede lodní kapitán Petr Chrastil, který je zkušeným profesionálem. Je kapitánem pro VMP (Vůdce malého plavidla) a MPZ pro sladké i slané vody (Mezinárodní průkaz způsobilosti na moře, tzn. příbřežní plavba na moři do vzdálenosti 0,75 námořní míle od břehu), příbřežní plavba, neomezený výkon motorů, chorvatská námořní licence, rádiooperátor pohyblivé námořní služby, Česká námořní licence s omezením do 10Nm C. Petr Chrastil se plavil například i v těchto oblastech: Holandsko, Korsika, Baleáry, Sardinie, Turecko či Thajsko.

Ti, co kurz absolvovali

A co říkají na kapitánské kurzy ti, kteří jej absolvovali? Miroslav Grégr, bývalý ministr obchodu a průmyslu: "Vážený pane Chrastile, považuji za vhodné, abych poděkoval a vyslovil uznání za přípravu na složení zkoušek VMP a MPZ v kapitánském kurzu v zařízení a prostorách Archa-Noe. Oceňuji také to, že kromě teoretické přípravy jste mne na lodi dobře připravil i na praktickou část zkoušky."

Pavel Dušánek - ředitel společnosti, Česká Lípa: "Vážený pane kapitáne, dovolte mi, abych ještě jednou poděkoval za krásné dovolené na lodích. Váš 100% přístup k zařízení dovolených pro nás znamenalo vzít si s sebou kartáček na zuby a být ve smluvený čas na smluveném místě. Mám na mysli obě dovolé - jak s plachetnicí, tak i s motorovou jachtou."


Reklama

Hodnocení

Hodnocení: 5 hvězdiček / Hodnoceno: 2x