Zkuste ubytování na Lipně. A lyžujte ve skiareálu Hochficht

7. únor 2013  MediaShow.cz Pešout  Destinace  2289 zobrazení  519 slov

Lyžování na Lipně je stále více oblíbenější. Zejména rodiny s dětmi v této části Šumavy ocení kvalitu lyžařských středisek na obou stranách hranice.

Zkuste ubytování na Lipně. A lyžujte ve skiareálu HochfichtZkuste ubytování na Lipně. A lyžujte ve skiareálu Hochficht

Region kolem Lipna nejsou jen Čechy, ale i Rakousko. Právě na rakouské straně se nachází lyžařské středisko Hochficht, které je největším areálem mimo rakouské Alpy.

Reklama

Skiareál Hochficht v oblasti Trojmezí na Šumavě nedaleko Lipenského jezera. Nabízí široké možnosti všem vyznavačům zimních sportů a pro všechny úrovně výkonnosti. K dispozici jsou pohodové rodinné sjezdovky nebo závodní trať FIS, na které se jel Evropský pohár.

Ideální poloha střediska u hranic s výhodnou nadmořskou výškou až 1 338 m n. m. umožňuje bydlet na české straně a dojíždět jen pár kilometrů na lyžování Hochficht. Například cesta z Horní Plané autem přes hraniční přechod Zadní Zvonková/Schöneben trvá jen pár minut. Do Hochfichtu se lze samozřejmě dostat i přes Přední Výtoň.

Mezi další lyžařská střediska v okolí patří Kramolín či běžkařský areál Schöneben. V zimě lze bruslit i na zamrzlém Lipně.

Ubytování Hotel Orsino

Komfortní ubytování za výhodné ceny v Horní Plané nabízí Hotel Orsino. Areál nabízí širokou škálu vysoce kvalitních služeb po celý rok. K dispozici je moderní ubytování a wellness centrum s bazénem. Wi-fi připojení je zdarma a restaurace je v provozu každý den, využít lze i kongresový sál.

Hotel Orsino disponuje jedno či dvoulůžkovými pokoji. Z části pokojů je v zimě krásný výhled na zamrzlé jezero. Vybavení všech pokojů odpovídá čtyřhvězdičkovýmu standardu. V každém pokoji je samozřejmostí koupelna s WC, sprchovým koutem nebo televizorem.

Apartmány Hecht

Ubytování Hochficht nabízí apartmány Hecht v Horní Plané. Každý z nich nabízí kuchyňku, sprchový kout, WC, televizor a wi-fi internet. Vybírat lze ze dvou, tří a čtyřlůžkových apartmánů.

Apartmány jsou ideální pro nekolikadenní zimní dovolenou. Využít lze tří, čtyř či týdenní lyžování. Podlepočtu dní si lze vybrat délku ubytování skipas ve skiareálu Hochficht.

Tento typ ubytování je vhodný pro skupiny či rodiny, které si chtějí užít zimu a přijeli na Lipno hlavně lyžovat. Pro cenově výhodné ubytování se skipasem se doporučuje využít akční balíčky. Třeba třídenní lyžování zahrnuje ubytování na čtyři noci a třídenní skipas. K dispozici je i doprava do skiareálu. Obvykle jsou pondělí, úterý a neděle dny příjezdu. V případě ubytování na pět dní jsou příjezdy v pondělí a neděli.


Reklama

Hodnocení

Zatím nikdo nehodnotil