Chorvatská Brela disponuje jednou z nejkrásnějších pláží na světě

22. květen 2012  Roman Beneš  Města  4227 zobrazení  542 slov

PR. Chorvatsko již tradičně patří mezi nejnavštěvovanější země, které Češi a Evropané využívají k letní dovolené. Velmi lákavým místem je kupříkladu malé letovisko Brela.

Chorvatsko již tradičně patří mezi nejnavštěvovanější země, které Češi a Evropané využívají k letní dovolené. Je to dáno hned několika faktory.

Proč máme v oblibě právě Chorvatsko

V první řadě je Chorvatsko relativně blízko našich hranic, dá se sem tudíž bez problémů dojet po vlastní ose, přestože kvalita některých chorvatských silnic a dálnic není příliš valná. Dalším aspektem, který vede našince k tomu, že chtějí trávit dovolenou v této zemi, je minimální jazyková bariéra. Češi i Slováci se zde domluví prakticky bez problémů, i samotní Chorvati, kteří se živí cestovním ruchem a jsou zvyklí na velké návaly našich turistů, mají osvojenou češtinu poměrně solidně. V neposlední řadě pak samozřejmě nelze zapomenout ani na překrásnou krajinu, Chorvatsko patří mezi nejkrásnější země na Balkáně. A také milovníci historie si zde přijdou na své, země oplývá několika zajímavými kulturními památkami.

Doporučujeme:

Zaujímavá beletria na dovolenku.

Skvělé podmínky pro letní dovolenou

Pakliže se řekne Chorvatsko, většině z nás se vybaví především moře. Jaderské moře je v létě příjemně teplé, navíc i poměrně čisté. Turisté míří do mnoha lokalit, mezi Čechy i Slováky je ale mimořádně oblíbená třeba obec Brela. Toto malé letovisko, které leží ve Splitsko-dalmatské župě, najdeme asi 15 kilometrů od rovněž populárního letoviska Makarska.

Brela - nejkrásnější pláž v Evropě

A čím je Brela tak zajímavá. Jedná se o poměrně malou obec, která se během sezony až několikanásobně rozroste. I přesto si však zachovává poklidný ráz a turisté si mohou užívat nerušené dovolené. Oproti jiným, větším letoviskům je Brela skutečně komornější, o to víc si ji návštěvníci mohou užít. Zajímavostí bezesporu je, že Brela disponuje jednou z nejkrásnějších pláží v Evropě. Americký magazín Forbes, který je známý sestavováním nejrůznějších žebříčků, dokonce pláž v Brele označil v roce 2003 za nejkrásnější na evropském kontinentu a zařadil ji rovněž mezi desítku nejkrásnějších pláží na světě, což už je jistě veliké ocenění a lákadlo pro turisty. Míst, jako je Brela, se však v Chorvatsku najde jistě mnohem více, což potvrdí každý, kdo zde strávil či třeba letos stráví letní dovolenou.

Komerční sděleníHodnocení

Hodnocení: 5 hvězdiček / Hodnoceno: 3x