Kodaň (Kobenhavn) je vstupní branou do Skandinavie

9. červen 2011  MediaShow.cz Pešout  Města  4199 zobrazení  295 slov

Kodaň (Kobenhavn) je město na rovině s mnoha zajímavými památkami. Ty si lze prohlédnout za jediný den nebo v rámci prodlouženého víkendu.

Kodaň (dánsky København) je hlavní a největší město Dánska. Leží na východním pobřeží ostrova Sjælland a částečně na ostrově Amager. Má půl milionu obyvatel, s okolní aglomerací milion. Kodaň je sídlem dánské královny.

Reklama

Město se nachází v nížině, která je pro Dánsko typická. Kodaň byla vhodná pro stavbu nádherných hradů a zámků. Od Královského paláce Amalienborg slot, přes Rosenborg slot a Christianborg slot až po palác Borsen.

V Kodani je i mnoho muzeí, jako Muzeum dánského designu, pohádkové museum H. Ch. Andersena nebo muzeum Karen Blixen kousek od Kodaně.

Turisté zvládnou prozkoumat město během jednoho dne. Velmi příjemné jsou procházky městem, které mohou být krátkého či dlouhého charakteru. Lze pro tyto účely využít pěší zónu Stroget nebo se procházet parky, kterých je opravdu hodně, a to zámeckých či nezámeckých. V Kodani je i hodně nákupních center. Protože je město na pobřeží moře, k návštěvě láká i proslulý přístav Nyhavn.

Památky Kodaně

Kodaň má několik významných památek, které charakterizují město. Jsou to Burzovní palác Borsen, Citadela, kostel Frederiks Kirke, kostel Vor Frelsers, Kiele, Královská knihovna, Malá mořská víla, Muzeum Ny Carlsberg Glyptoték, Náměstí Kogens Nytorv, Národní galerie, Národní muzeum, Nyboder, Nyhavn, Planetárium de Brahe, Radnice, Rundetaarn, Stroget, Zábavní park Tivoli, Zámek Amalienborg, Zámek Christiansborg, Zámek Rosenborg.


Reklama

Hodnocení

Zatím nikdo nehodnotil