Londýn (London) - velkoměsto světové politiky a obchodu: Neomezené možnosti!

13. květen 2007  Redakce MS   Města  4628 zobrazení  251 slov

Londýn je město neomezených možností. Osmi miliónová multikulturní kosmopolitní metropole nad řekou Temží (Thames). Nabízí vše, co si turista může představit. Ale hlavně ti, co sem jezdí za prací.

Downing Street Známá ulice v centru Londýna na níž se nacházejí budovy, které slouží již více jak dvě století jako sídlo dvou nejdůležitějších představitelů vlády Velké Británie – předsedy vlády a ministra financí (ve vztahu k britské historii se také pro tyto funkce používalo označení První lord strážce pokladu a Druhý lord strážce pokladu).

Reklama

Nejznámější adresou v této ulici je Downing Street číslo 10 – oficiální sídlo britského premiéra. Pro úřad předsedy vlády se také občas používá pojem Downing Street nebo Number 10, zatímco pro ministerstvo financí se používá pojem Number 11.

Downing Street se nachází ve Whitehallu, nedaleko od Parlamentu sídlícího ve Westminsterském paláci a na hranici pozemků obklopujících Buckinghamský palác. Ulice byla vybudována a pojmenována po siru Georgeovi Downingovi (1632 – 1689).

Downing byl voják sloužící pod Oliverem Cromwellem a Karlem II. Za služby králi byl odměněn pozemkem sousedícím s St. James≈s Parkem. Na jedné straně ulice se nacházejí sídla premiéra, ministra financí a úřadu vlády. Druhou stranu ulice vyplňují budovy ministerstva zahraničí, vybudované v 19. století. Plány z 50. a 60. let 20. století na demolici těchto domů a vybudování staveb modernějšího charakteru nebyly realizovány.


Reklama

Hodnocení

Zatím nikdo nehodnotil