Paříž jako romantické město má co nabídnout

18. leden 2013  MediaShow.cz Pešout  Města  3125 zobrazení  800 slov

Paříž - město nad Seinou je považováno skutečně za světovovou metropoli. Chce ji každý alespoň jednou za život vidět.

Paříž (Paris) je hlavní a zároveň největší město Francie. Metropole je také správním centrem regionu Île-de-France, zahrnujícího Paříž a její předměstí. Každoročně do Paříže míří miliony turitů z celého světa, podle návštěvnosti si metropole drží na špici celosvětového žebříčku.

Reklama

Poznávací zájezdy Paříž patří mezi nejvyhledávanější destinace mezi poznávacími zájezdy. A není se čemu divit. Vždyť francouzská metropole je městem pohnuté historie a považována za jedno z nejromantičtějších míst na světě.

Paříž není jen Eiffelova věž, která je bezeporu dominantou aglomerace. Věž se tyčí tak vysoko nad okolní zástavbu, že je nepřehlédnutelná ze všech stran. Už z dálky, když se přijíždí do Paříže je nepřehlédnutelná. Vyšší už je jen panorama mrakodrapů ve čtvrti La Défense, které k Paříži neodmyslitelně patří k obchodní čtvrti.

Turistické lokality

Pěkně popořádku. Mezi jednotlivé turistické trasy patří Louvre - Défense, Montmartre, Latinská čtvrť, dva pařížské ostrovy, Eiffelova věž, Montparnasse, Náměstí Bastilly, Hôtel de Ville a okolí, Opera Garnier, Madelaine a okolí či pařížské mosty.

Nejznámnější pařížskou dominantou je 324 metrů vysoká Eiffelova věž, přezdívaná jako Železná dáma. Právě k ní míří davy turistů a je nezbytnou součástí každého výletu.

Sacré-Coeur patří mezi další monumenty. Z vršku je romantický pohled na centrum Paříže. Bazilika postavená v novorománsko-byzantském stylu se pyšní obrovským zvonem. To, co návštěvníky láká, je panoramatická podívaná. Zejména při západu slunce se bílé fasády a střechy pařížských domů vryjí do paměti těch stovek tisíců návštěvníků města.

Ve stejné čtvrti Montmartre, kde se nachází bazilika, je i kabaret Moulin Rouge. Červený mlýn je nejslavnější z tančíren z počátku 20. století.

Katedrála Notre Dame, neboli katedrála Matky Boží je dalším symbolem města tyčící se nad řekou Seinou. Turisté si mohou vyšlápnout 387 schodů a pak se dívat na město.

Musée du Louvre, neboli zkráceně Louvre, je také magnetem na návštěvníky jednoho z nejkrásnějších měst na světě. To nejpůsobivější světové muzeum ve svých útrobách schraňuje více než 350 tisíc artefaktů. Hlavní vchod se nachází ve skleněné pyramidě.

Paříž je i Vítězný oblouk, který je na jednom z konců bulváru Avenue des Champs-Élysées. Oblouk je vysoký 50 metrů, celým jménem se jmenuje Arc de Triomphe de l’Étoile a dal ho postavit Napoleon Bonaparte na znak své moci a vítězství v bitvách. Byl vybudován v letech 1806 – 1836 a stojí uprostřed náměstí Charles de Gaulla na západním konci hlavního pařížského bulváru.

Na druhém konci je Náměstí Svornosti, neboli Place de la Concorde, na kterém se nachází obelisk. Náměstí Svornosti je středem velkorysé urbanistické koncepce na pravém břehu Seiny, jež lemuje jeho jižní stranu. Uprostřed je most Concorde, na protějším břehu řeky Bourbonský palác, sídlo dolní komory Francouzského parlamentu, neboli Assemblée nationale.

A zpět k La Défense. Název čtvrti znamená česky obrana a odvozuje se od pomníku La Défense de Paris. Nachází se zde obchodní čtvť, kde jsou mrakodrapy a v nich sídlí desítky firem. Výstavba začala v 60. letech 20. století.

Do Paříže vypravují zájezdy desítky cestovních kanceláří. Třeba CK Redok vypravuje zájezdy nejen do Paříže, ale i do dalších oblastí Francie. Zájezdy jsou zaměřeny na poznávání cílových destinací a jejich zajímavostí.


Reklama

Hodnocení

Zatím nikdo nehodnotil