Řím (Roma) není jen Koloseum ve čtvrti Forum Romanum

12. únor 2011  MediaShow.cz Pešout  Města  4202 zobrazení  428 slov

Řím byl po celá staletí hlavní dějištěm evropských událostí. Dnes láká především turisty mířící za známými památky starořímské kultury.

Řím (Roma) je hlavní město Itálie a bývalo centrem Římské říše. Ve městě, v jehož nitru je Vatikán, měl sídlo jak Caesar tak samozřejmě i Papež. Díky bohaté historii se ve městě nachází mnoho památek. Láká tak historií, moderní tváří, italskou kuchyní a jedinečnou atmosférou.

Reklama

Nejznámější historickou stavbou celého Říma je Koloseum. Nachází ve velmi rušné a často navštěvované čtvrti Forum Romanum. Je to impozantní stavba. Pravidelně zde probíhaly hry, které byly posléze zakázány. Ve 20. století Koloseum prošlo kompletní rekonstrukcí. Dochovala se ale jen třetina.

Další památkou je fontána Fontana di Trevi. Nejenže se u ní tursté velmi rádi fotí, ale házejí do ní i mince. Pantheon je navštěvován především díky tomu, že se jedná o nejzachovalejší antickou památku Říma. Kopule sahá do úctyhodné výše padesáti metrů.

Nejzajímavějším místem ve Vatikánu je náměstí Svatého Petra, kam se vejde až 400 000 věřících. Uprostřed náměstí se obrovská impozantní fontána. Dalším zajímavým místem je bazilika Svatého Petra.

Město luxusního nakupování a ubytování

Řím je i městem nakupování. Hlavní nákupní třídy, s butiky a obchůdky s luxusními značkami a oblečením, se rozprostírají ve Via del Corso a Via Condotti. Je si ovšem dát potřeba pozor na jiné otevírací doby.

Pozor ale na otevírací hodiny obchodů. Mají otevřeni od osmi ráno až do oběda. Poté na čtyři až pět hodin mají přestávku, po které jsou opět otevřeny až do večerních hodin.

Při výběru ubytování v Římě je potřeba být velmi trpělivý. Téměř všechny hotely jsou velmi luxusní a zaměřené na poskytování nejlepších dostupných služeb. Tomu odpovídá i cena a najít vhodný hotel bez předchozí rezervace je téměř nemožné.


Reklama

Hodnocení

Zatím nikdo nehodnotil