Sevilla je unikátní andalujské město s mnoha památkami

28. duben 2011  Redakce MS   Města  4387 zobrazení  411 slov

Sevilla je španělské hlavní město pro oblast Andalusia. Pro turisty je fascinující svojí architekturou z dob Maurů či Římanů.

Sevilla je kulturní centrum jihu Španělska, leží na řece Guadalquivir a je hlavní město stejnojmenné provincie a celé Andalusie. Nachází se ve výšce pouhých 10 metrů nad hladinou moře. Je zde nejteplejší léto v celém Španělsku a žije v něm 7OO tisíc obyvatel.

Reklama

Sevilla je krásné město nabízející turistům mnoho památek. Žili zde Féničané, Kartagenci, dokonce i Římané. Pak sem vtrhli Arabové a přišlo známé Maurské období. Když byli vyhnáni v období Reconquista, Sevilla se dostala v 15. století na svůj vrchol. Byl to zlatý věk, kdy město bylo jediným přístavem ve Španělsku, odkud mohly lodě vyplouvat do Nového světa a zároveň pouze do Sevilly bylo možné přivážet suroviny.

Historické památky v Seville

Palác San Telmo bývalo sídlem Námořní univerzity. V 19.století zde také sídlil vévoda Montpensieur. Nyní je zde sídlo předsednictva Andaluské vlády.

Alcazar je někdejší rezidence emírů. To, co je dnes k vidění, jsou pozůstatky rozsáhlého areálu paláce předvádějícího směsici mudéjarského a maurského slohu.

Giralda je spolu s Pomerančovníkovým dvorem jediným pozůstatkem Velké mešity. Byla postavena z kamenů dovezených z římské Italici. Do výšky ji dále z cihel budovali Almohadé, kteří ji nechali vyzdobit vnější fasádu. Giralda je vlastně minaret vybudovaný ve 12.stol. ve stejném stylu jako minarety v Rabatu a Marakéši.

Torre el Oro je věž, která je symbolem města. Původně byla opevňovací věží městských hradeb Almohadů. Za své méno vděčí dřívějším zlatým vnějším dekoracím. Dnes se zde nachází malé námořní muzeum.

Katedrála byla postavena na místě Velké mešity, ale ponechaly z ní minaret sloužící jako zvonice a Patio de los Naranjos jako neobvyklý rajský dvůr. Výstavba katedrály začala v r. 1402 v gotickém slohu podle vzoru francouzských katedrál. Je to třetí největší katedrála na světě. Santa Cruz je někdejší židovská čtvrť s úzkými uličkami.


Reklama

Hodnocení

Zatím nikdo nehodnotil